Slovensko

Pozor na silný vietor, na hrebeňoch Tatier hrozí orkán

Na hrebeňoch Tatier v okresoch Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno platia v pondelok výstrahy tretieho stupňa pred vetrom. Vietor tam môže dosiahnuť priemernú rýchlosť 110 až 120 kilometrov za hodinu, čo predstavuje mohutnú víchricu až orkán. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na to upozorňuje na webe. So silným vetrom treba počítať aj v iných oblastiach.

Druhý stupeň výstrahy meteorológovia vydali pre okres Tvrdošín, kde môže vietor v polohách nad 1700 metrov nad morom miestami dosiahnuť priemernú rýchlosť 90 až 105 kilometrov za hodinu. Prvostupňové výstrahy pred vetrom na horách sú vydané pre okresy Banská Bystrica, Dolný Kubín, Martin, Námestovo, Ružomberok a Žilina.

SHMÚ varuje aj pred vetrom v nižších polohách. V okrese Poprad platí do 20.00 h výstraha druhého stupňa. Po 20.00 h tam až do utorka (6. 2.) platí výstraha prvého stupňa. Prvý stupeň výstrahy je vydaný aj pre celý Bratislavský kraj a okres Liptovský Mikuláš, a to do 17.00 h. Rovnako pre okres Kežmarok, a to až do utorka.

Meteorológovia vydali aj viaceré hydrologické výstrahy pred potopou z topiaceho sa snehu a dažďa. Druhý stupeň platí v okresoch Liptovský Mikuláš a Námestovo. Prvostupňová výstraha je vydaná pre okresy Čadca, Tvrdošín, Dolný Kubín, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Bardejov a Humenné.

Zdroj: https://spravy.pravda.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com