Kultúra

Nemecká polícia začala stíhať bývalého člena Pink Floyd

V Nemecku začali trestné stíhanie voči bývalému členovi skupiny Pink Floyd Rogerovi Watersovi. Podozrievajú ho z podnecovania nenávisti.

Waters si počas nedávneho vystúpenia nakrátko obliekol uniformu, pripomínajúcu rovnošatu z čias nacistického Nemecka. Zároveň gestami predstieral, že strieľa zo zbrane.

Incident sa udial po tom, čo sa začiatkom tohto roka zaplietol do antisemitskej kontroverzie, pripomenul portál faroutmagazine. To už následne začali rušiť jeho vystúpenia vo Frankfurte a Mníchove.

Hlavný inšpektor z berlínskej polície Martin Halweg potvrdil, že voči spevákovi vedú vyšetrovanie.

„Oddelenie štátnej bezpečnosti na Úrade štátnej kriminálnej polície v Berlíne začalo trestné vyšetrovanie vo veci podozrenia z podnecovania nenávisti,“ vyjadril sa.

„Kontext noseného oblečenia sa považuje za spôsobilý schvaľovať, oslavovať alebo ospravedlňovať násilnú a svojvoľnú vládu nacistického režimu spôsobom, ktorý porušuje dôstojnosť obetí, a tým narúša verejný pokoj. Po ukončení vyšetrovania bude prípad postúpený berlínskej prokuratúre na právne posúdenie,“ uzavrel.

Bývalý člen legendárnej skupiny čelil tiež vlani masívnej kritike za podporu Ruska po invázii na Ukrajinu. Napísal otvorený list a vyzval Vladimira Putina, aby ukončil vojnu. Východ Ukrajiny si ale podľa Watersa Rusko môže nechať, napísal portál škótskeho denníka The Herald.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com