Ekonomika

Ministerstvo zdravotníctva podpísalo zmluvy na čerpanie peňazí z plánu obnovy: Až sedem nemocníc ich využije na svoju modernizáciu

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v piatok podpísalo so siedmimi nemocnicami zmluvy na čerpanie peňazí z plánu obnovy na ich modernizáciu. Upozornil na to portál Aktuality.sk. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa rezortu Petra Lániková.

“MZ SR pristúpilo k podpisu siedmich zmlúv na modernizáciu nemocníc z plánu obnovy a odolnosti SR s nemocnicami, ktoré sa prihlásili do výzvy pre projekty nad päť miliónov eur. Rozhodnutie o podpise jednej zmluvy je ešte otvorené,” spresnila.

Peniaze z plánu obnovy by tak nateraz mali získať nemocnice v Poprade, Leviciach, Spišskej Novej Vsi, Bardejove, Skalici, Zvolene a Bojniciach. Preverovať sa má ešte žiadosť nemocnice v Čadci. Prerozdeľovaním prostriedkov sa zaoberá aj európska prokuratúra.

Zmluva na projekt rekonštrukcie nemocnice v Spišskej Novej Vsi ešte nebola podpísaná zo strany siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, uviedol hovorca siete Tomáš Kráľ. “Budúci týždeň máme k tejto téme dohodnuté rokovanie na ministerstve zdravotníctva,” povedal s tým, že finálny návrh zmluvy ešte nevideli.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com