Slovensko

Vysokánske odmeny a fleky pre známych? Smer si všimol čudné veci! Na stole je trestné oznámenie

Generálny riaditeľ Slovenského pozemkového fondu (SPF) Ján Marosz zamestnáva ako „dohodárov” rôzne spriaznené osoby za nadštandardné odmeny. Na tlačovej konferencii to povedal podpredseda opozičnej strany Smer-SD Richard Takáč.

Takáč v tejto súvislosti, ako aj v súvislosti s inými zisteniami podal na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie, pričom tak urobil formou výpovede. Podľa Takáča zamestnal Marosz po celom Slovensku už viac ako 100 dohodárov.

„Vo veľa prípadoch sú to hlavne rôzni spriaznenci hnutia OĽaNO,” povedal Takáč s tým, že dohodári majú omnoho vyššie odmeny ako zamestnanci fondu. Zatiaľ čo tí majú priemernú hodinovú mzdu vo výške deväť eur, odmeny dohodárov predstavujú podľa Takáča 35, 40, alebo 70 eur na hodinu.

Marosz takisto podľa Takáča zastavil vydávanie rozhodnutí do územného a stavebného konania, pri ktorých je ako dotknutý subjekt SPF, avšak sám si ponechal výnimku na ich vydávanie. „Tieto výnimky vydával rôznym súkromným spoločnostiam, ako sú napríklad rôzni developeri,” vyhlásil Takáč.

Uviedol tiež, že Marosz zamedzil predaju poľnohospodárskej pôdy nad určitú výmeru, rovnako si však ponechal právo na udeľovanie výnimiek. „Máme napríklad informácie, že odmieta vysporiadať pozemky pre poľnohospodárov v jednotlivých hospodárskych dvoroch,” povedal Takáč.

Toto podľa neho vedie k likvidácii poľnohospodárov a potravinárov. „Keď nemajú poľnohospodári vysporiadané pozemky, nemôžu žiadať o eurofondy,” dodal Takáč. Agentúra SITA požiada o stanovisko Slovenský pozemkový fond.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com