Šport

Gejzír radosti v Košiciach: Návrat do najvyššej futbalovej ligy po ôsmich rokoch!

Futbalisti FC Košice si vybojovali postup do Fortuna ligy. V predposlednom kole II. ligy zdolali Myjavu 2:0 a pred druhým Prešovom majú už nedostihnuteľný štvorbodový náskok. Najvyššia súťaž sa bude hrať v Košiciach po ôsmich rokoch.

Košičania si mohli v predstihu zabezpečiť priamy postup do Fortuna ligy, no okrem víťazstva k tomu potrebovali aj triumf, prípadne remízu, Dolného Kubína proti Prešovu. Hráči Tatrana napokon prehrali 1:2 a čaká ich baráž s predposledným tímom 1. ligy. Košice v súťaži nahradia Liptovský Mikuláš.

Po obojstranne nervóznom prvom polčase sa Košičania dostali do vedenia v 56. minúte gólom Jakuba Jakubka, ktorý hlavičkou zakončil akciu po priamom kope. O 16 minút sa takisto hlavou presadil nepokrytý Ján Mizerák.