Šport

Duo Slovákov sa približuje k MS: Tampa i Washington opäť prehrali

Hokejisti NY Rangers zvíťazili v druhom zápase 1. kola play off NHL nad Washingtonom 4:3 a zvýšili stav série na 2:0.

V prvej formácii hostí bol aj slovenský obranca Martin Fehérváry. Triumf z úvodného stretnutia potvrdila aj Florida, ktorá zdolala Tampu Bay 3:2 po predĺžení. Slovák Erik Černák hral za hostí v druhej obrannej dvojici. Vyrovnať v sérii sa naopak podarilo Coloradu, ktoré vyhralo na ľade Winnipegu 5:2.

O víťazstve Rangers rozhodol v 37. minúte K’Andre Miller, ktorý zvýšil na priebežných 4:2. Po dva body za gól a asistenciu si pripísali za domácich Mika Zibanejad a Vincent Trocheck. Víťazi základnej časti tak využili naplno domáce prostredie, keďže v úvodnom dueli zvíťazili 4:1. Fehérváry bol na ľade 21:01 minúty, zápas ukončil s mínuskou, jednou strelou na bránku, piatimi hitmi a v 25. minúte obdržal aj dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

Triumf Floridy zariadil po necelých troch minútach extračasu Carter Verhaeghe, hostí poslal do predĺženia kapitán Steven Stamkos. V 35. minúte vytiahol kľúčový zákrok domáci brankár Sergej Bobrovskij, keď zlikvidoval pokus Matta Dumbu. Ten bol v obrannej dvojici s Černákom, ktorý bol na ľade 21:46 minúty. Zápas ukončil s mínuskou, rozdal sedem hitov a obdržal dvojminútový trest za hákovanie v 28. minúte.

Pre Colorado bola na ceste k triumfu kľúčová druhá tretina, v ktorej vsietilo štyri góly. Artturi Lehkonen mal bilanciu 1+1, víťazný gól na priebežných 3:2 strelil v 38. minúte Zach Parise. Hosťom pomohol aj výkon brankára Alexandara Georgijeva, ktorý vykryl 28 striel.

Play off NHL – 1. kolo:

Štvrťfinále Východnej konferencie – 2. zápasy:

NY Rangers – Washington 4:3

Góly: 8. Trocheck (E. Gustafsson), 15. Zibanejad (Trocheck, Lafrenière), 33. Roslovic (E. Gustafsson, Lafrenière), 37. K. Miller (Zibanejad, Kreider) – 6. McMichael, 25. D. Strome (Wilson, Pacioretty), 52. Wilson (Lapierre, Carlson) /stav série: 2:0/

Florida – Tampa Bay 3:2 pp

Góly: 7. Bennett (M. Tkachuk, Verhaeghe), 16. Tarasenko (Bennett, Ekman-Larsson), 63. Verhaeghe (Lundell, M. Tkachuk) – 21. Point (Duclair), 26. Stamkos (Hedman, Kučerov) /stav série: 2:0/

Štvrťfinále Západnej konferencie – 2. zápasy:

Winnipeg – Colorado 2:5

Góly: 4. D. Gustafsson (Dillon, Pionk), 29. Scheifele (Vilardi, Connor) – 22. Wood (Colton), 35. Lehkonen (Makar, Toews), 38. Parise (Cogliano), 40. Manson (MacKinnon, Lehkonen), 60. Ničuškin (Makar) /stav série: 1:1/

Vancouver – Nashville 1:4

Góly: 36. Zadorov (Cole, Di Giuseppe) – 2. Beauvillier (F. Forsberg), 27. F. Forsberg (Nyquist), 29. Sissons (Beauvillier, Zucker), 59. Sherwood /stav série: 1:1/

Zdroj: cas.sk