Slovensko

Šimkovičová je najmenej dôveryhodnou členkou vlády. Neverí jej ani tretina voličov SNS či Smeru

V prvej sedmičke najdôveryhodnejších členov vlády je len jeden človek mimo Hlasu – minister životného prostredia Tomáš Taraba.

Ľudí zatiaľ najviac presvedčili ministri Tomáš Drucker a Erik Tomáš, najmenej dôverujú Martine Šimkovičovej. Ukazuje to najnovší prieskum dôveryhodnosti členov vlády, ktorý na prelome marca a apríla uskutočnila agentúra Focus pre reláciu Na telo televízie Markíza.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že najdôveryhodnejšími členmi vlády sú ministri zo strany Hlas. Šéfovi rezortu školstva Druckerovi dôveruje 47 percent respondentov, rovnaký výsledok dosiahol minister práce Erik Tomáš.

V prvej sedmičke najdôveryhodnejších členov vlády je len jeden človek mimo Hlasu – minister životného prostredia Tomáš Taraba.

Drucker je zároveň najprijateľnejším ministrom pre stúpencov opozičných strán. Dôveruje mu 31 percent voličov PS, medzi voličmi Slovenska dosiahol 28 percent, pri SaS je to 26 percent a dôveruje mu až 52 percent prívržencov KDH.

Na opačnom konci rebríčka sa ocitli podpredseda vlády Peter Kmec (Hlas) a minister cestovného ruchu Dušan Keketi (SNS). Ich relatívne zlé čísla však možno vysvetliť ich nízkou poznateľnosťou.

Zaujímavejšie sú údaje o tom, kto je pre voličov najmenej dôveryhodný. Tu rebríčku kraľuje ministerka kultúry Martina Šimkovičová, ktorej neverí až 65 percent opýtaných. Bližší pohľad na výsledky prieskumu ukazujú, že so Šimkovičovou majú problém aj mnohí voliči koalície.

Fico neotrasiteľný v Smere

Šéfke rezortu kultúry nedôveruje 30 percent voličov Smeru, rovná tretina voličov SNS a až 48 percent prívržencov Hlasu. Šimkovičová už od volieb čelila viacerým kauzám a mnohé jej rozhodnutia pobúrili nielen kultúrnu obec. V januári petíciu za jej odstúpenie podpísalo takmer 190-tisíc ľudí.

S vysokou nedôverou voličov bojujú ešte dvaja členovia vlády. Samotnému premiérovi Robertovi Ficovi neverí 64 percent opýtaných, ministrovi obrany Robertovi Kaliňákovi 63 percent respondentov.

Fico však má neotrasiteľnú pozíciu medzi voličmi Smeru, úplne mu dôveruje až 96 percent z nich. Oveľa väčší problém má medzi voličmi SNS, spomedzi ktorých mu neverí 41 percent.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com