Svet

Trpká odplata pre Kim Čong-Una: Južná Kórea, USA a Japonsko pripravili pomstu!

Južná Kórea, USA a Japonsko uskutočnili v utorok spoločné letecké cvičenia za účasti amerických bombardérov B-52H schopných niesť jadrové hlavice a stíhačiek týchto troch krajín.

Išlo o reakciu na odpálenie rakety Severnou Kóreou, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí Južnej Kórey. TASR informuje na základe správy agentúry Jonhap.

Cvičenie sa uskutočnilo nad vodami juhovýchodne od ostrova Čedžu len niekoľko hodín po tom, ako Pchjongjang vypálil raketu stredného doletu do Japonského mora. “Cvičenie sa konalo s cieľom odradiť Severnú Kóreu od rozširujúcich sa jadrových a raketových hrozieb a zvýšiť schopnosť (krajín) reagovať,” uviedlo juhokórejské ministerstvo vo svojej správe.

Najvyšší predstavitelia Južnej Kórey, USA a Japonska pre jadrové záležitosti po spoločnom rokovaní konanie Severnej Kórey odsúdili. Označili ho za provokáciu, ktorá vážne ohrozuje mier a stabilitu Kórejského polostrova a regiónu.

Soul, Washington a Tokio posilňujú trojstrannú obrannú spoluprácu proti rastúcim raketovým a jadrovým hrozbám zo strany KĽDR, pripomína Jonhap. V auguste 2023 sa lídri týchto troch krajín stretli na summite v americkom Camp Davide, kde sa dohodli na viacročnom pláne pravidelných spoločných cvičení i na zriadení spoločnej tzv. horúcej linky určenej na komunikáciu v čase krízy. Prvé spoločné letecké vojenské cvičenia uskutočnili v októbri minulého roka.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com