Svet

Tisíce ľudí protestovali proti extrémizmu v Nemecku

Celoštátna vlna protestov proti krajnej pravici trvá v Nemecku už približne mesiac.

Tisíce ľudí v sobotu protestovali v nemeckých mestách proti krajne pravicovému extrémizmu a vyzývali na otvorenú a tolerantnú spoločnosť. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA.

Podľa polície približne 4000 ľudí protestovalo v meste Itzehoe severne od Hamburgu. V Roztoku na pobreží Baltského mora sa pod heslom „Nikdy viac je teraz” zhromaždilo najmenej 3200 ľudí.

Naprieč celým Nemeckom

V menších mestách Werne a Fröndenberg na západe krajiny sa dokopy zišlo viac ako 3000 ľudí. V obci Gotha v spolkovej krajine Durínsko polícia odhadla účasť približne 1000 demonštrantov. Podľa DPA rôzne protesty s niekoľkými stovkami účastníkov prebehli v sobotu naprieč celým Nemeckom.

V Berlíne sa na minulotýždňovej demonštrácii za demokraciu a toleranciu konanej pred sídlom Spolkového snemu zhromaždilo viac ako 150.000 ľudí, pripomína DPA.

Celoštátna vlna protestov proti krajnej pravici trvá v Nemecku už približne mesiac. Ich spúšťačom bolo zverejnenie informácií o novembrovom stretnutí radikálnych pravičiarov s politikmi z Alternatívy pre Nemecko (AfD), Kresťanskodemokratickej únie (CDU) a Únie hodnôt v Postupime.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com