Ekonomika

Zvládajú finančnú gramotnosť tí najmenší s prehľadom? Viac než 50% Slovákov si myslí opak!

Finančné vzdelávanie na základných školách považuje 57 percent Slovákov za nedostatočné. Prieskum tiež ukázal, že šesť z desať dospelých si nie je istých svojimi znalosťami o oblasti financií a dlhov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu spoločnosti EOS KSI Slovensko vykonaného v spolupráci s agentúrou AKO.

Podľa prieskumu 57,4 percenta dospelej populácie označuje možnosti naučiť sa o financiách v rámci základnej školskej výučby za nedostatočné. Traja z desiatich opýtaných Slovákov považujú tieto možnosti za čiastočne dostačujúce a za dostatočné ich označuje len každý dvadsiaty respondent.

Úroveň výučby detí na ZŠ o financiách vnímajú ako nedostatočnú nadpriemerne mladí ľudia vo veku 18 – 33 (68 percent), seniori 66 plus (60 percent), ľudia s príjmom nad 1200 eur, ľudia s trvalým pobytom v Bratislavskom a Trnavskom kraji, Slováci, ktorí dlhy voči firmám alebo inštitúciám nikdy nemali (63 percent), ako aj tí, ktorí v súčasnosti pôžičky majú (61 percent).

Prieskum bol realizovaný na reprezentatívnej vzorke 1000 dospelých respondentov metódou zberu dát CAWI (online panel) v druhom štvrťroku 2023.

Zdroj: Cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com