Svet

Vojna na Ukrajine: Ukrajinci prežili ďalšiu noc útokov, hlavnému úderu bolo vystavené mesto Dnipro

Šéf vojenskej administratívy mesta Serhij Popko pripomenul, že útok z noci na piatok bol za mesiac máj už 13. pokusom ruskej armády zasiahnuť Kyjev.

Vojenská správa ukrajinského hlavného mesta Kyjev v piatok informovala, že pri odrážaní nočného náletu boli zneškodnené „všetky vzdušné ciele” v oblasti hlavného mesta. Podľa predbežných údajov v Kyjeve nedošlo k žiadnym obetiam ani škodám, informovala britská stanica BBC.

Šéf vojenskej administratívy mesta Serhij Popko pripomenul, že útok z noci na piatok bol za mesiac máj už 13. pokusom ruskej armády zasiahnuť Kyjev.

Protiletecký poplach vyhlásený v piatok okolo 02.00 h miestneho času sa spočiatku týkal väčšiny územia Ukrajiny – s výnimkou regiónov na západe štátu. Neskôr sa však sirény rozozvučali aj tam.

BBC bez uvedenia zdroja vo svojej správe uvádza, že ruská armáda najprv do útokov vyslala bezpilotné lietadlá iránskej výroby, potom riadené strely a podľa zatiaľ nepotvrdených správ následne aj balistické strely.

Hlavnému úderu bolo vystavené mesto Dnipro v centrálnej časti Ukrajiny, odkiaľ hlásili najmenej 15 výbuchov.

Nateraz nie je známe, ktoré z výbuchov možno pripísať likvidácii rakiet ukrajinskou obranou, a ktoré boli zásahmi cieľa, doplnila BBC.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com