Komentáre

Igor Matovič má nielen šťastie (komentár Petra Bárdyho)

Predseda OĽaNO nejde ku dnu.

V lete 2019, len asi niečo vyše pol roka pred voľbami, mal Igor Matovič vážny problém. Z hnutia odchádzala jeho druhá najznámejšia tvár, Veronika Remišová. Špekulovalo sa, že to nemusí byť posledný odchod, v SMK mu odkázali, že s nimi pri spájaní nemôže rátať a zvyšok stredopravého spektra rokoval o veľkej predvolebnej koalícii – bez Matoviča.

V prieskumoch sa OĽaNO pohybovalo na hranici zvoliteľnosti. Lenže strany sa nespojili, politický projekt Andreja Kisku dopadol takmer fiaskom, dvojkoalícia PS-Spolu stratila týždne pred voľbami dych aj voličskú podporu a Matovič urobil pár šikovných ťahov. Nakoniec vyhral voľby. Neuveriteľná zhoda okolností, náhod aj nezanedbateľný kus jeho práce.

Keď začiatkom tohto roka oznamoval premiér Eduard Heger, že spolu s ministrami Jaroslavom Naďom, Jánom Budajom a ďalšímim opúšťajú OĽaNO a z prieskumov dôveryhodnosti vystupoval Matovič ako najmenej dôveryhodný, mal to byť posledný klinec do jeho politickej rakvy.

Lenže tak ako sa otriasol Fico po voľbách 2020, tak sa otriasol Matovič pred voľbami 2023.

Predsedovi OĽaNO pomáha neuveriteľné diletanstvo stredopravých strán, ktoré mesiace blúznia o spájaní, pritom však potvrdzujú, že politike buď nerozumejú, alebo ju nevedia robiť.

Matovič sa vybral do regiónov. Snaží sa vyťažiť z mítingov, na ktorých mu ľudia nadávajú do idiotov. Je to jazyk, ktorý sám používa, rozumie mu, zdá sa, že je voči nemu imúnny a hlavne je trpezlivý – čo je vlastnosť, ktorú by sme u neho v čase, keď bol predsedom vlády, márne hľadali. Nechá si nadávať a zodpovednosť za to, čo mu ľudia vyčítajú, hádže na iných.

Prehliadnuť sa nedajú ani jeho atómové bomby a poslanecké návrhy, ktoré má postavené na jednoduchej premise – pokiaľ poslanci nepodporia jeho, často absolútne ustrelené, nápady, nechcú pomáhať ľuďom.

Klasická populistická formulka, keď si jednotlivec uzurpuje, že len on vie, čo je dobré pre ľud. Hoci to môže byť aj škodlivá blbosť.

O Igorovi Matovičovi si môžeme myslieť čokoľvek, ale jeho politická krvilačnosť plus neschopnosť jeho politickej konkurencie mu prinášajú výsledky.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com