Šport

Le Penová zotrela Mbappého predvolebnú aktivitu: Francúzi sú unavení z poučovania o tom, ako majú hlasovať

Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Na politické vyhlásenia kapitána francúzskej futbalovej reprezentácie Kyliana Mbappého reagovala Marine Le Penová, ktorá stojí za stranou Národné združenie, víťazom 1. kola predčasných parlamentných volieb.

Mbappé sa okrem futbalových povinností pustil aj do predvolebného boja. „Myslím si, že toto je rozhodujúci moment v histórii našej krajiny,“ uviedla francúzska hviezda ešte pred prvým kolom a vyzvala Francúzov, aby každý deň bojovali za zastavenie krajne pravicového združenia Le Penovej.

Tieto slová nenechali političku chladnou a pustila sa do francúzskeho kapitána, ktorý v piatok doviedol reprezentáciu do semifinále majstrovstiev Európy po víťazstve nad Portugalskom v penaltovom rozstrele.

„Je to dobrý futbalista, ale nie je jeho úlohou dávať predvolebné odporúčania,“ povedala v rozhovore pre CNN Le Penová. Podľa nej Mbappé nezastupuje Francúzov s migrantským pôvodom, pretože „je ich oveľa viac, ktorí žijú z minimálnej mzdy a nemôžu si dovoliť byt či kúrenie, ako ľudí ako pán Mbappé“.

Le Penová tiež zdôraznila, že verejnosťou nie je dobre vnímané, keď bohatí ľudia, ako sú herci, futbalisti či speváci, ktorí žijú v zahraničí, hovoria obyvateľom, ako by mali voliť.

„Francúzi sú unavení z poučovania a radenia o tom, ako by mali hlasovať,“ pokračovala Le Penová. „Tieto voľby sú voľbami emancipácie, v ktorých chcú Francúzi znovu získať kontrolu nad svojim osudom a voliť, ako uznajú za vhodné.“

Preto vyzvala Mbappého a ďalších známych Francúzov, aby sa pred druhým kolom chovali zdržanlivo. Druhé kolo parlamentných volieb v krajine galského kohúta sa uskutoční v nedeľu 7. júla.

pravda.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com