Šport

Česi zložili spoločný tím so Slovákmi na EURO 2024: Totálna dominancia našich!

Obrovská poklona od bratov Čechov! Poskladali spoločnú ideálnu jedenástku aj so slovenskými hráčmi a chlapci spod Tatier v nej majú jasnú prevahu.

Slovenská futbalová reprezentácia zanechala na EURO 2024 výborný dojem. O senzáciu sa postarala hneď v úvodnom zápase na turnaji, keď porazila silné Belgicko 1:0. Po ďalšej senzácii siahali Slováci v osemfinále proti Anglicku, keď ešte minútu pred koncom vyhrávali 1:0. Napokon prehrali 1:2 po predĺžení, no ukázali fantastický výkon, odhodlanie a bojovnosť až do konca.

Ohúrení výkonmi Slovákov na EURO 2024 zostali aj v Česku. Svedčí o tom ideálna československá jedenástka, ktorú zostavili redaktori portálu iSport.cz a jasnú prevahu v nej majú Slováci, ktorých je v nej až osem v porovnaní len s troma českými hráčmi.

Brankárom spoločného československého tímu by podľa iSportu bol Martin Dúbravka. “Na úvod proti Belgicku exceloval, Lukakove bomby pohotovo pochytal. Potom inkasoval päť gólov v troch zápasoch, neisto pôsobil snáď len pri prvom góle s Ukrajinou, inak nešlo vyložene o jeho chyby. V porovnaní so Staňkom bol oporou, aj keď sa ukázalo, že veľkým nedostatkom je hra nohami,” píše iSport.

V obrane by nechýbal veterán Peter Pekarík, ktorý ako keby dokázal zastaviť čas. “Pekarík bol ako poliaty živou vodou. Nekazil, bol spoľahlivý. Keby vyrovnal v predĺžení proti Anglicku, je kráľom. Top slovenské prekvapenie.” Defenzívnu formáciu československého tímu by dopĺňal aj stopér Milan Škriniar, ktorý má za sebou nie príliš vydarenú prvú sezónu v drese PSG a špekuluje sa o jeho odchode. “Defenzíve to šliapalo a hrádza menom Škriniar bola spoľahlivým tmelom medzi Vavrom a Hanckom. Naviac je to vodca. Špekuluje sa o jeho odchode do Turecka, pritom by na top ligu ešte v pohode stačil svojou komplexnosťou.”

V ideálnej československej zostave figuruje aj Dávid Hancko, ktorý má podľa všetkého v lete pred sebou veľký prestup z Feyenoordu Rotterdam. “Hviezdy svetového formátu z neho boli nešťastné. Po Lobotkovi a Schranzovi sa zaradil medzi najlepších hráčov mužstva. Top moment zaznamenal proti Belgicku, keď na bránkovej čiare vychytal Bakayokovu gólovú strelu.”

Česi zostali ohromení aj výkonmi stredopoliara Stanislava Lobotku, ktorý bol už dohodnutý na prestupe z Neapola do Barcelony, no odchod trénera Xaviho z Nou Campu transfer zmaril. “Nedal gól, ani neasistoval. Napriek tomu pevne držal na lane slovenské nádeje a tím ťahal smerom do osemfinále. Hneď na úvod proti Belgicku nadchol, vyhrával lopty a ukľudňoval hru. Ako by pripomínal Kantého, strojcu nedávnych francúzskych úspechov. Nie náhodou hrá v talianskej lige.”

V top zostave Česka a Slovenska podľa výkonov na EURO 2024 by mal svoje miesto aj Ondrej Duda. Jeho gól proti Rumunsku poslal slovenský tím do osemfinále. “Zálohe Slovákov sa snažil dodávať myšlienku. Hamšík to nie je, ale s Lobotkom a Kuckom v strede poľa si dokázal vyhovieť. Jeho gólová hlavička znamenala bod proti Rumunsku a tým pádom postup do osemfinále.”

Na EURO 2024 naplno zažiaril útočník Ivan Schranz, ktorý strelil tri góly v 4 zápasoch a pýta si zaujímavý prestup. Výrazným spôsobom zvýšil svoju hodnotu. “Tréner Calzona našiel ofenzívneho ťahúňa, možno nečakaného. Hráč Slavie sa trafil v troch zo štyroch zápasov. Svojimi spoľahlivými výkonmi a gólmi pomohol k účasti v osemfinále, kde proti Anglicku tretím gólom na turnaji priživil postupové nádeje. Aj keď to nevyšlo, stále je jedným z najlepších strelcov,” pripomína portál iSport.cz.

V útoku spoločného tímu Česka a Slovenska by Schranza dopĺňal reprezentačný spoluhráč Lukáš Haraslín, ktorý na klubovej úrovni pôsobí v konkurenčnej Sparte. “Na EURO si priviezol pohodu zo Sparty. Ťah na bránku, nápaditosť, odvážil sa hrať jeden na jedného, čo je v československom zákutí vzácnosť. Brzdila ho len produktivita. Jediná asistencia je málo, keď bol s ôsmimi strelami najpilnejší strelec tímu.”

Ideálna československá zostava (podľa iSport.cz)

Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Krejčí, Hancko – Lobotka – Souček, Provod – Duda – Schranz, Haraslín

Zdroj: https://sportovy.cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com