Svet

Ukrajina má za sebou strašnú noc: Rusi útočili aj na nemocnicu! Hrozné následky

Ukrajina v noci na dnes čelila novým ruským vzdušným útokom a ostreľovaniu. Zásah utrpela nemocnica a banská šachta, dvaja ľudia pritom zahynuli, uviedli na sociálnej sieti Telegram ukrajinskí predstavitelia.

Podľa ukrajinského ministra vnútra Ihora Klymenka zasiahli ruské raketové útoky nemocnicu v meste Selydove v Doneckej oblasti. “Dve budovy zdravotníckeho zariadenia boli poškodené, šesť civilistov bolo zranených. Pod troskami môžu byť obete,” uviedol.

Zasiahnutý bol podľa neho o niekoľko minút neskôr tiež nemenovaná baňa, poškodené tu boli štyri budovy, 19 vozidiel a elektrické vedenie. “Jeden zamestnanec podniku zomrel,” dodal s tým, že pod povrchom bolo dočasne uväznených 39 baníkov.

Veliteľstvo vzdušných síl Ukrajiny k útokom z dnešnej noci uviedlo, že Rusi vyslali na Ukrajinu desať bojových dronov Šáhed, štyri strely zo systému protivzdušnej obrany S-300 a jednu riadenú strelu Iskander. Podľa neho ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila deväť dronov a jednu strelu Iskander.

V obci Kozača Lopaň pri hraniciach s Ruskom zomrel po zásahu obytného domu pri ruskom ostreľovaní 29-ročný muž, oznámil šéf Charkovskej oblasti Oleh Synehubov. Informácie nebolo možné overiť z nezávislých zdrojov.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com