Svet

Hamas drží aj maďarských rukojemníkov: Vláda má toho dosť, vyslali jasný signál

Maďarská vláda požaduje, aby palestínske militantné hnutie Hamas prepustilo maďarských rukojemníkov a aby medzinárodné spoločenstvo urobilo všetko pre to, aby ľudí unesených z Izraela touto teroristickou skupinou čo najskôr prepustili.

Podľa agentúry MTI to uviedol v pondelok v New Yorku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, informuje spravodajca TASR v Budapešti. Šéf maďarskej diplomacie pred zasadnutím Bezpečnostnej rady OSN (BR OSN) oznámil, že Hamas zadržiava aj piatich maďarských občanov. Takisto pripomenul, že ďalších 15 maďarských občanov uviazlo v Pásme Gazy. Vďaka spolupráci Egypta a Izraela sa však odtiaľ podarilo dostať von každému, kto odísť chcel. Szijjártó v tejto súvislosti označil za dôležité, aby civilných obetí vojny bolo čo najmenej.

“Preto nemôžeme prijať žiadne vyhlásenie, rozhodnutie alebo uznesenie, ktoré jasne a priamo neuvádza, že všetci rukojemníci musia byť okamžite, bezodkladne a bez akýchkoľvek podmienok prepustení. Žiadame, aby Hamas prepustilo rukojemníkov a aby medzinárodné spoločenstvo urobilo všetko pre oslobodenie rukojemníkov,” povedal Szijjártó.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com