Svet

Britský premiér vyzýva k činom: Prináša recept na ukončenie podvýživy, toto navrhuje

Britský premiér Rishi Sunak v pondelok oznámil novú vedeckú iniciatívu, ktorej cieľom je spolupracovať na vývoji plodín odolných voči zmene klímy. Zároveň vyzval svetových lídrov, aby využili vedu a umelú inteligenciu na ukončenie podvýživy na celom svete, informuje TASR na základe správy agentúry AP.

Tieto jeho slová zazneli na summite o potravinovej bezpečnosti v Londýne, na ktorom sa zúčastnili ministri, diplomati a filantropi z približne 20 krajín.

Podľa Sunaka je potrebný “zásadný posun”, aby bolo možné čeliť kríze potravinovej bezpečnosti, ktorú zhoršuje klimatická zmena. V tejto súvislosti oznámil vytvorenie “virtuálneho vedeckého centra”, ktoré bude spájať medzinárodných výskumníkov pracujúcich na vývoji odolnejších plodín. Centrum v Británii bude súčasťou globálneho výskumného partnerstva známeho ako CGIAR.

“Klimatická zmena, konflikty a nárast populácie znamenajú stále väčšie prekážky pre zásoby potravín,” povedal Sunak. Poukázal na potrebu dlhodobých riešení a plného využitia vedy a techniky na zabezpečenie plodín odolných voči hrozbám, ako sú konflikty, sucho a záplavy.Na mieste konania konferencie sa zhromaždila skupina aktivistov britskej charitatívnej organizácie Medical Aid for Palestinians. Aktivisti žiadali prímerie vo vojne Izraela s palestínskym militantným hnutím Hamas, aby sa do Pásma Gazy dostali naliehavo potrebné potraviny a humanitárna pomoc.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com