Ekonomika

Migranti môžu kompenzovať nedostatok pracovných síl

Nelegálni migranti, žiadatelia o azyl v Nemecku sú vítanou kompenzáciou pri nedostatku pracovných síl. Hlavné mesto Nemecka s touto migračnou politikou súhlasí.

Migranti, ktorí sa do Nemecka dostanú nelegálnou cestou, a žiadatelia o azyl, ktorých žiadosti boli zamietnuté, by mohli krajine pomôcť kompenzovať nedostatok pracovných síl. Uviedla to v nedeľu nová riaditeľka Agentúry OSN pre migráciu (IOM) Amy Popeová. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

„Zo súkromného sektora počúvame, že jednoduchšie je zamestnať niekoho, kto sa už v krajine nachádza,“ uviedla Popeová deň pred svojou prvou návštevou Berlína. Z praktického hľadiska existujú dobré dôvody na takýto postup, dodala. Rozhodnutie o tom, či poskytnúť prácu migrantom, ktorí prišli do krajiny nelegálne, označila za politickú otázku. „Neexistuje však jasný dôkaz, že nelegálni migranti, ktorí potom dostanú pracovné povolenie, slúžia ako magnet pre ostatných,“ zdôraznila.

Migračnú politiku Berlína ocenila šéfka IOM ako príkladnú. Konkrétne spomenula dohodu s Indiou, v rámci ktorej Nemecko zadefinuje chýbajúcu kvalifikovanú pracovnú silu a India následne hľadá vhodných kandidátov.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com