Slovensko

Zabojuje Pellegrini o prezidentské kreslo? Krok strany jasne naznačil, že…

Strana Hlas-SD si dala štyri dni po parlamentných voľbách zaregistrovať doménu pelle2024.sk. Vzbudzuje dojem, že by mohlo ísť o kampaňovú stránku ku kandidatúre šéfa strany a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho za prezidenta v prezidentských voľbách v roku 2024. Informuje o tom Denník N.

Doménu nechal zaregistrovať 4. októbra Matúš Šutaj Eštok, ktorý je dnes ministrom vnútra za Hlas-SD. Bolo to v čase, keď strana Hlas-SD vyjednávala o podobe budúcej vlády so Smerom-SD, ale aj s Progresívnym Slovenskom. Nakoniec sa dohodla so Smerom-SD a v médiách sa špekulovalo o tom, či Pellegrinimu šéf Smeru-SD Robert Fico neponúkol podporu prezidentskej kandidatúry. Pellegrini to poprel. „Môžem vylúčiť, že by súčasťou dohody bola nejaká dohoda o budúcej kandidatúre na post prezidenta Slovenskej republiky,“ uviedol po oznámení novej vládnej koalície. Agentúra SITA oslovila k doméne hovorkyňu Hlasu-SD Patríciu Macíkovú.

Pred parlamentnými voľbami Pellegrini hovoril, že nad prezidentskou kandidatúrou neuvažoval, po voľbách už úvahy o možnej kandidatúre potvrdil viackrát. Napríklad 8. novembra povedal: „túto tému som nevylúčil, a teda je to stále otvorená otázka, ktorú v najbližších týždňoch budeme musieť aj v strane, aj ja osobne nejakým spôsobom rozlúsknuť.“ Minulú nedeľu sa v diskusnej relácii TV Markíza vyjadril, že potrebuje mať uistenie, že občania si budú želať prezidentského kandidáta jeho kvalít. „Prichádza postupne ten čas, keď budem musieť oznámiť toto rozhodnutie,“ povedal predseda parlamentu.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com