Šport

Anglický klub inkasoval historicky najvyšší trest! Zostúpi preto z Premier League?

Futbalový klub FC Everton prišiel v anglickej najvyššej súťaži o desať bodov v tabuľke.

Príčinou je porušenie finančných pravidiel súťaže. Everton sa po 12. kole nachádzal na 14. mieste so 14 bodmi a odpočet ho zosunul do zóny zostupu na 19. miesto.

Everton vyšetrovala od marca nezávislá komisia pre porušenie pravidiel o ziskovosti a udržateľnosti. Kluby Premier League môžu v priebehu troch rokov vykázať stratu maximálne 105 miliónov libier, no klub sa ocitol v mínuse 124,5 milióna. Podľa AFP inkasuje najvyšší trest v histórii súťaže.

“Everton pripustil, že prekročil stanovenú hranicu straty za obdobie končiace sezónou 2021/22. Rozsah porušenia pravidiel však zostáva sporný,” zverejnila Premier League v stanovisku.

Everton sa proti verdiktu odvolal a vydal vyhlásenie, podľa ktorého je z tohto rozhodnutia šokovaný a sklamaný: “Klub sa domnieva, že komisia uložila úplne neprimeranú a nespravodlivú športovú sankciu. Tvrdosť sankcie nie je odrazom predložených dôkazov. Klub tiež zastáva názor, že v informáciách, ktoré poskytol Premier League, bol otvorený a transparentný a že vždy rešpektoval integritu procesu.” Dodal, že bude s veľkým záujmom sledovať verdikty v ostatných prípadoch týkajúcich sa finančných pravidiel.

Deväťnásobný anglický šampión pôsobí v najvyššej súťaži nepretržite od roku 1954. V minulej sezóne však skončil na 17. mieste a od zostupu do Championship ho delili len dva body.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com