Komentáre

Týždeň očami Pavla Urbana: Ficova vojna s médiami pokračuje, niektoré označil za nepriateľské

Premiér Robert Fico začal vojnu. Nie však s nízkym štandardom obyvateľstva či s vysokými cenami potravín, ako to hovoril pre voľbami, ale s médiami. Niektoré dokonca označil za nepriateľské, a tak sa vraj voči ním aj budú správať. Nepopulárne kroky však prenechal na ministrov za stranu Hlas-SD. Predseda strany Peter Pellegrini však samozrejme mlčí, alebo nevie čo má povedať.

Fico zaútočil na niektoré médiá

Vo svojom nedeľňajšom príhovore občanom prostredníctvom videa sa Fico venoval predovšetkým niektorým slovenským médiám, ktoré nehovoria tak, ako si on želá.

Nemôže im odpustiť, že ho nechvália a preto treba proti ním zakročiť. Zatiaľ sa zaoberal iba prostriedkami zo štátneho rozpočtu, ktoré dostali za službu verejnosti, ale nevylučujem, že čoskoro uzrú svetlo sveta aj priame legislatívne opatrenia, ktoré by im mali sťažiť prácu.

Premiér zatiaľ neumožnil médiám aby sa ho opýtali, ako chce splniť svoj predvolebný sľub, ale verejnosti sa prihovára prostredníctvom videonahrávok, kde mu nikto nemôže položiť nepríjemnú otázku. V najnovšom videu na sociálnej sieti dokonca označil niekoľko médií za nepriateľské a niektorých redaktorov označil za známy živočíšny druh „rýpavičník obyčajný mediálny“. A voči ním sa vraj aj tak budú správať.

Jednoducho povedané, Fico vyhlásil vojnu médiám. Jeho s médiami nie je iba otázkou posledných dní. Jeho pravdepodobne najviac štve, že práve média pomohli dostať viacerých jeho prominentov za mreže a sú pripravené v tom pokračovať aj po jeho prebratí moci.

Premiér ako oznamovateľ dobrých správ

Nechcem, aby aj toto médium zaradil Fico medzi nepriateľské a preto musím povedať, že v spomenutom videu oznámil občanov aj potešujúce správy.

Po prvé, dôchodcovia do konca roku dostanú ešte po 150 eur a pri niektorých hypotekárnych úveroch pomoc bude až do výšky 1 800 eur. Samozrejme zatiaľ nevieme, odkiaľ tieto prostriedky chce zobrať, lebo rozpočet je v dezolátnom stave.

Z jeho slov sme mohli vydedukovať, že pre takýto krok sa rozhodli práve po reportážach či článkoch tých “nepriateľských“ médií, ktoré poukazovali na predvolebné sľuby o 13. dôchodku ešte v tomto roku a rýchlej pomoci tým, ktorých zasiahol skok úrokov pri hypotekárnych úveroch.

Aj tieto kroky vlády ukazujú, že nezávislosť médií je potrebná. Tie musia poukazovať na sľuby politikov, a či sa vôbec dodržiavajú.

Zdroj: https://sita.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com