Slovensko

Pellegriniho kandidatúra na prezidenta: Bolo to dohodnuté už vopred?!

Z jednej kampane do druhej? Šéf Hlasu Peter Pellegrini (48) sa len pred pár dňami stal predsedom parlamentu. Vo voľbách do NR SR skončila jeho strana tretia. Napriek tomu Pellegrini ohlásil, že zvažuje svoju kandidatúru na hlavu štátu. Aktuálny prieskum mu dáva slušné šance.

„Túto tému zvažujem, rozhodnutie ešte nepadlo,“ hovorí Pellegrini. Ešte pred voľbami mal inú rétoriku. „Mám pocit, že treba robiť, a nie sa ísť odpratať niekam na reprezentatívnu funkciu,“ tvrdil Pellegrini. Aktuálny prieskum mu však dáva veľkú šancu na výhru. Voľby by sa mali konať už o 4 mesiace a zdá sa, že by mal bojovať s exministrom zahraničia Ivanom Korčokom.

Radoslav Štefančík, politológ

Peter Pellegrini to doteraz len tak hral, že nevie, či pôjde kandidovať za prezidenta. Už bol presvedčený pred voľbami a myslím si, že to bola aj súčasť nepísanej koaličnej dohody. Oproti Ficovi a Mečiarovi, ktorí kandidovali neúspešne v minulosti, má výhodu, že on tak nepolarizuje spoločnosť ako oni a vie si zobrať voličov z oboch politických spektier. Je však predčasné hovoriť, či to bude práve Ivan Korčok a Peter Pellegrini, ktorí sa dostanú do druhého kola. Bude to veľmi závisieť od toho, kto ďalší sa zapojí do boja o Prezidentský palác.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com