Šport

V Slovane je dusno: Rázna reakcia Weissa, uvažuje o odchode

V Slovena je po derby dusná atmosféra. Fanúšikovia na protest hromadne opustili štadión a tréner Vladimír Weiss (58) opäť ponúkol svoju rezignáciu.

Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava utrpel v nedeľu prvú ligovú prehru v sezóne 2023/2024, keď v zápase 7. kola najvyššej domácej súťaže prehral na pôde vicemajstra FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:3.

Fernand Goure, Aleš Černák a Zeljko Gavrič vybudovali Dunajskostredčanom náskok 3:0, o čestný úspech “belasých” sa postaral Dávid Strelec.

Hráči Slovana nebodovali naplno po tretí raz v ročníku, s ôsmimi bodmi z piatich zápasov sú v tabuľke šiesti. Majú však dva súboje k dobru oproti všetkým tímom pred nimi. „Videli sme výborný ligový zápas. Keď však prehráte, tak nemôžete byť spokojní. Boli sme málo efektívni a zároveň sme urobili hrubé chyby vzadu. Vieme a musíme hrať lepšie a vpredu nebezpečnejšie,” uviedol kouč Bratislavčanov Vladimír Weiss starší.

Prehru niesli veľmi ťažko fanúšikovia belasých, ktorí 20 minút pred koncom húfne opustili štadión. „Ja robím futbal aj pre tých 20-tisíc, ktorí chodia s deťmi. Vážim si týchto chlapcov, že nás chodia povzbudzovať, ale toto by nemali robiť. Keď si fanúšik, fandíš aj keď je zle. Sú to mladí 16-18-roční chlapci. Chápem ich emóciu, ale viac sa k tomu vyjadrovať nebudem. Bohužiaľ sa to stalo už druhýkrát. Je to reakcia na niečo, ale myslím si, že nie správna. Aj keď fanúšik má vždy svoj názor. Kúpi si lístok a môže ho vysloviť.“

Tréner Slovana naznačil možný odchod z klubu. „Liga sa pre nás prakticky len začala, toto všetko sa dá dobehnúť. Uvidíme, či budem mať na to čas ja, alebo niekto druhý. To je otázka budúcnosti. Mám rád tento klub, rád tu pracujem, ale keď to nepôjde, samozrejme odídem. Je to normálna vec. Ja sa tu nedržím, netlačil som sa sem. O pomoc ma požiadal majiteľ klub. To, ako som robil, nech zvážia ľudia, novinári, klub, majiteľ, ale nie 16-ročné deti,“ ozrejmil 58-ročný kormidelník.

Zdroj: https://sportovy.cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com