Kultúra

Zomrel taliansky spevák a skladateľ Toto Cutugno, hviezda 80. rokov minulého storočia

Spevák zomrel vo veku 80 rokov. Podľa agentúry ANSA o tom informoval spevákov manažér.

Cutugno žal najväčší úspech v osemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia, kedy vznikli jeho najznámejšie piesne. Celosvetovo sa preslávil hitmi ako L’Italiano, Solo Noi, Serenata alebo Soli.

O spevákovej smrti informoval jeho manažér Danilo Mancuso, podľa ktorého trpel vážnou chorobou, ktorá sa v uplynulých mesiacoch zhoršila, informovala agentúra ANSA. Cutugno zomrel v milánskej nemocnici San Raffaele, kde bol hospitalizovaný, dodal Mancuso.

Toto Cutugno sa narodil 7. Júla 1943 v toskánskej obci Fosdinovo. Ikonou a symbolom talianskej hudby sa stal najmä vďaka hitu L’italiano z roku 1983. Dvakrát vyhral hudobný festival v Sanreme a v roku 1990 sa stal víťazom pesničkovej súťaže Eurovízie, kde zaspieval pieseň Insieme: 1992. V roku 1982 vystúpil aj na československom hudobnom festivale Bratislavská lýra.

V neskorších rokoch začal trpieť zdravotnými ťažkosťami. Nevyhol sa i kontroverziám: V roku 2019 mal koncertovať v Kyjeve, no skupina ukrajinských poslancov listom požiadala o vydanie zákazu vstupu za Cutugnove údajné proruské pozície. Cutugno sa však vyhlásil za “apolitického” a vypredaný koncert sa nakoniec uskutočnil.

So spevákom sa na sociálnych sieťach rozlúčila i talianska premiérka Girogia Meloniová, ktorá ho označila za “pravého Taliana”, či speváci Angelo Braduardi a Pupo.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com