Svet

Ukrajinská armáda hlási úspech: Vojaci postupujú pri Bachmute

Ukrajinskej armáde sa naďalej darí postupovať neďaleko mesta Bachmut na východe Ukrajiny. Uviedla to v utorok námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová. TASR prevzala správu z americkej televízie CNN.

Maľarová tvrdí, že Rusko nasadzuje v oblasti všetky svoje sily, aby zastavilo postup ukrajinskej armády. Dodala, že ruská armáda sa tlačí smerom na Lyman, Svatove a Bachmut a v týchto oblastiach zriadila trojstupňovú obranu, “aby získala oporu”. “Stále sa im však nedarí,” skonštatovala. Mestá Lyman a Svatove ležia severne od Bachmutu.

Generálny štáb ukrajinskej armády v pravidelnej správe o vývoji bojov uviedol, že Ukrajina upevňuje svoje pozície okolo Bachmutu. “Ukrajinskí vojaci pokračujú vo vedení útočných operácií na južne a severne od Bachmutu, pričom posilňujú svoje dosiahnuté pozície,” opísal situáciu na fronte.

Maľarová ani ukrajinský generálny štáb nehlásili žiadne zisky na južnom fronte, kde ukrajinská protiofenzíva naráža na tuhý odpor, všíma si CNN. Situáciu na bojisku americká televízia nedokáže nezávisle overiť.

V Záporožskej a Chersonskej oblasti sústreďuje Rusko svoje hlavné úsilie na zabránenie postupu ukrajinských síl, tvrdí generálny štáb. Dodal, že ukrajinské sily pokračujú v útočných operáciách smerom na okupované mestá Melitopol a Berďansk.

Zdroj: https://www.cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com