Kultúra

Od júla platí zákon o Európskom hlavnom meste kultúry

Legislatíva upravuje aj spôsob financovania projektu.

Projekt Európske hlavné mesto kultúry už má na Slovensku právny rámec. Legislatíva upravuje aj spôsob financovania projektu. Zákon o Európskom hlavnom meste kultúry nadobudol účinnosť od 1. júla 2023.

“Skúsenosti minulých období ukázali, že na úspešnú realizáciu projektu je nevyhnutné pripraviť adekvátny právny rámec, ktorý by umožňoval efektívne napĺňanie programových aktivít v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky a požiadavkami vyplývajúcimi z podmienok stanovených Európskou komisiou,” skonštatovali predkladatelia.

Vykonávateľom projektu môže byť mesto, ktoré je držiteľom titulu Európske hlavné mesto kultúry, alebo právnická osoba zriadená alebo založená mestom. Projekt má byť financovaný z príspevku zo štátneho rozpočtu, z príspevku z rozpočtu orgánov územnej samosprávy, z finančných prostriedkov z fondov Európskej únie, z darov alebo iných príjmov.

Nová legislatíva tiež upravuje podmienky, za akých sa má štát v tejto súvislosti zapojiť do podpory regionálnych a lokálnych médií prostredníctvom svojho dotačného systému.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com