Svet

Veľká zmena v správaní Japonska! Ukrajine posielalo iba neútočnú pomoc: Aha, čo si dovolili teraz

Japonsko v stredu usporiadalo slávnostnú ceremóniu pri príležitosti darovania zhruba 100 vojenských vozidiel Ukrajine. Na podujatí na ministerstve obrany sa zúčastnil aj ukrajinský veľvyslanec v Tokiu Serhij Korsunskyj.

TASR správu prevzala z agentúry AP. “Veríme, že (ruská) invázia sa skončí čo najskôr a (na Ukrajine) sa bude pokračovať v pokojnom, každodennom živote,” povedal japonský námestník ministra obrany Toširó Ino. “Poskytneme toľko pomoci, koľko budeme môcť,” dodal.

Japonský premiér Fumio Kišida prisľúbil ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému nákladné autá na stretnutí v nedeľu popri trojdňovom summite krajín skupiny G7 v Hirošime. Japonsko tiež plánuje ošetrovať zranených ukrajinských vojakov v ústrednej vojenskej nemocnici v Tokiu.

Súčasťou daru sú poltonové nákladné autá, vysokomobilné vozidlá a vozidlá na manipuláciu s materiálom, uviedla japonská vláda. Agentúra pre obstarávanie, technológiu a logistiku dodala, že podrobnosti vrátane načasovania ich prepravy sa ešte dokončujú.

USA a mnohé európske štáty poskytujú Ukrajine vojenskú pomoc vrátane ťažkých zbraní, Japonsko však musí dodržiavať prísne pravidlá vývozu vojenského materiálu. Ukrajine preto doteraz poslalo iba neútočné prostriedky, ako sú nepriestrelné vesty či prilby.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com