Svet

Poľsko vyzýva Čínu, aby odsúdila ruskú inváziu na Ukrajinu

Poľské ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že vyzvalo Čínu, aby odsúdila ruskú agresiu na Ukrajine.

TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Námestník poľského ministra zahraničných vecí Wojciech Gerwel na stretnutí s osobitným predstaviteľom čínskeho rezortu diplomacie pre eurázijské záležitosti Li Chuejom vyjadril nádej, že Čína „odsúdi ruskú agresiu a bude vyvíjať tlak na Rusko, aby opätovne začalo dodržiavať zásady medzinárodného práva”, uviedol poľský rezort diplomacie.

Li navštívil tento týždeň aj Ukrajinu – ide o najvyššie postaveného čínskeho diplomata, ktorý túto vojnou zmietanú krajinu navštívil od začiatku ruskej invázie vlani vo februári. V Kyjeve povedal, že na vyriešenie vojny na Ukrajine „neexistuje všeliek”. Všetky zúčastnené strany musia podľa jeho slov „začať samy od seba, vybudovať si dôveru a vytvoriť podmienky na ukončenie vojny a rokovať”.

Ako dodal, počas rokovaní s ukrajinským predstaviteľmi sa zaviazal, že Čína bude aj ďalej poskytovať Ukrajine pomoc v rámci svojich možností.

V rámci svojho turné po Európe zameraného na presadzovanie čínskeho návrhu na ukončenie vojny na Ukrajine má Li zavítať aj do Francúzska, Nemecka a Ruska.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com