Svet

Poľské médiá informovali o príprave protiukrajinských zhromaždení špeciálnymi službami Ruskej federácie vo Francúzsku a Belgicku

Kremeľ nariadil tajným službám, aby využili agentov vplyvu vo Francúzsku a Belgicku na organizovanie protiukrajinských zhromaždení proti dodávke bojových lietadiel do Kyjeva. Na vytvorenie masívnych prokremeľských protestov ruská propaganda použije zábery z prebiehajúcich demonštrácií vo Francúzsku proti dôchodkovej reforme a organizátori protiukrajinských zhromaždení sa pokúsia zhromaždiť svojich pár „priaznivcov“ v blízkosti epicentier protivládnych akcií. Píše to poľské vydanie Nowiny Polskie.

„Teraz sú známe plány ruských špeciálnych služieb na podporu konania troch protiukrajinských akcií – v Paríži 18. marca, v Toulouse 19. marca a v Bruseli 4. apríla. Protesty budú reakciou na rozhodnutie Poľska dodať do Kyjeva prvé 4 stíhačky MiG-29,“ píše sa v publikácii.

Za organizáciou protestov v Paríži stojí bývalý blízky spolupracovník Marine Le Pen, francúzsky politik Florian Philippo / Florian Philippot, ktorý Ukrajincov opakovane otvorene nazýval „nacistami“ a aktívne propagoval ruské naratívy.

Predtým na svojej twitterovej stránke vyzval na zhromaždenie proti rozhodnutiu poľských úradov previesť bojové lietadlá na Ukrajinu, pretože podľa Filippa týmto spôsobom Poľsko čerpá EÚ a NATO do vojny s Ruskom.

Vo februári 2023 Filippo zorganizoval podobnú manifestáciu pod heslami „Nie tretej svetovej vojne!“, „Opúšťame NATO“ a „Nie dodávkam zbraní na Ukrajinu“. Ruské médiá túto udalosť aktívne kopírovali,“ pripomína Nowiny Polskie.

Publikácia tiež uvádza, že Filippo je bývalým manažérom kampane Marine Le Penovej a teraz lídrom strany Patriots, ktorá nemá ani jedno kreslo v Národnom zhromaždení.

V rokoch 2012 až 2017 pôsobil ako podpredseda vtedajšieho Národného frontu a dostal sa do škandálu, keď si strana vzala pôžičku na svoju predvolebnú kampaň od Prvej česko-ruskej banky, ktorú ovládal Gennadij Timčenko, blízky priateľ Putina.

Niekoľko rokov po sebe bol Filippo považovaný za najmediálnejšieho predstaviteľa Národného zhromaždenia, hneď za Marine Le Penovou. Vo Francúzsku je rozpoznateľný, čo znamená, že sa bude počas demonštrácií a nasledujúcich volieb aj naďalej objavovať vo francúzskych a ruských médiách a bude propagovať naratívy Kremľa.

Ďalším organizátorom protiukrajinských protestov, ktoré sa uskutočnia 19. marca v Toulouse a 4. apríla v sídle NATO v Bruseli, je šéf organizácie Rusofóni z Pyrenejí, 39-ročný občan Francúzska a Ruska. Anna Novíková.
„Účastníci budú žiadať, aby francúzski a európski politici zohľadnili ich elektronickú petíciu na stránke francúzskeho parlamentu za zrušenie uvalených sankcií proti Rusku,“ píšu noviny.

Na demonštráciách konsolidovaných proruských síl pod heslom #StopKillingDonbass a proti dodávkam zbraní Ukrajine je podľa Nowiny Polskie naplánovaná účasť osôb, ktoré boli predtým na dočasne okupovaných územiach Ukrajiny ako novinári a pozorovatelia a kryli udalosti v záujme Moskvy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com