Komentáre

Nemecké tanky nahrádzajú americké bojové komáre

Ďalšie „odhaľujúce“ vyhlásenie prišlo z moskovských močiarov. Očividne nepočítali s tým, že Nemecko sa napokon rozhodne dodať tanky Ukrajine, a tak začali generovať ďalšie šialené špekulácie.

Tentoraz sa uvádzalo, že nemecké tanky Leopard 2 boli údajne vybavené sabotážnymi pancierovými granátmi s uránovými jadrami – a Moskva bude ich použitie na Ukrajine proti Rusom považovať za použitie „špinavých jadrových bômb“.

„Varujeme západných sponzorov kyjevskej vojenskej mašinérie pred povzbudzovaním k jadrovým provokáciám a vydieraniu.

Vieme, že tank Leopard 2, ako aj bojové vozidlá pechoty Bradley a Marder sú vyzbrojené projektilmi s uránovým jadrom, ktoré prebíjajú pancier.

V prípade, že budú do Kyjeva dodané takéto náboje pre vojenskú techniku ​​NATO, budeme to považovať za použitie špinavých jadrových bômb proti Rusku so všetkými následnými dôsledkami,“ povedal vedúci ruskej delegácie na fóre OBSE vo Viedni.

V tomto sa Gavrilovova fantázia nezastavila – jednoducho vytryskol v delíriu a povedal, že “západné krajiny prinútili Nemecko, aby sa rozhodlo presunúť obrnené vozidlá na Ukrajinu.”

„Po prvé, spojenci pohrozili Berlínu medzinárodnou izoláciou, ak by bol presun leopardov odmietnutý. Potom predstaviteľ amerického ministerstva zahraničia hovoril o vyslaní nemeckej „beštie“ do Kyjeva. Takto sa kuje transatlantická „solidarita“,“ priblížil svoje fantázie predstaviteľ Ruskej federácie.

Hovorca Kremľa zároveň cynicky vyhlásil, že Berlín urobil vedomú voľbu v prospech „nemeckých tankov s krížmi na pancieri opäť útočiacich na ruských vojakov“, pričom sa vyhrážal „zničením týchto bojových vozidiel, podobne ako iných zbraní NATO“.

Otázka súhlasu Berlína s presunom tankov, okrem čisto technického (Ukrajinci takéto vybavenie naozaj potrebujú), má ešte jeden dôležitý význam – ide o zmenu celého princípu západnej podpory Ukrajine.

Ide o ťah, ktorý môže zmeniť situáciu na bojisku. A Moskva to veľmi dobre chápe. To je dôvod, prečo rozdávajú veľa dezinformácií.

Teraz budú nemecké tanky brániť aj Ukrajinu. Berlín oznámil, že do Kyjeva pošle 14 lietadiel Leopard 2 a schváli ich reexport tretími krajinami.

Nemecký minister obrany Pistorius uviedol, že prvé leopardy dorazia na Ukrajinu približne o tri mesiace. Ešte predtým budú ukrajinskí vojaci vycvičení na prácu na týchto strojoch.

“Leopard 2” v rôznych konfiguráciách je v prevádzke s 19 armádami sveta: Nemecko, Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Turecko, Singapur, Nórsko, Švédsko, Švajčiarsko, Španielsko, Dánsko, Grécko, Fínsko a ďalšie krajiny, z ktorých väčšina vyjadrila ich pripravenosť na presun APU 2 plnohodnotné tankové prápory (80 bojových vozidiel).

Podľa ukrajinského vojenského experta Ždanova sú nemecké tanky Leopard 2 (v tretej verzii) v top 5 najlepších tankoch na svete.

Leopard 2 je dobrý tank, veľmi vážne vozidlo. Má dobrú presnosť a schopnosť prežiť – posádka je chránená, keď zasiahne projektil. Taktiež rýchlosť streľby a stabilizácia Leoparda 2 sú vynikajúce,“ povedal Ždanov.

Washington okrem iného oznámil aj dodávku svojich tankov do Kyjeva – prezident Joseph Biden zverejnil informáciu, že Spojené štáty oficiálne presunú na Ukrajinu jeden tankový prápor – 31 M1 Abrams.

“Začíname cvičiť ukrajinské tankery, aby čo najrýchlejšie ovládali Abrams,” povedal Biden na tlačovej konferencii v Bielom dome.

Takéto rozhodnutie, ako poznamenal líder USA, urobil na odporúčanie šéfa Pentagonu Lloyda Austina.

Taká je realita. Vyzerá to tak, že obyvatelia Kremľa sú „trochu v šoku“. Ale koniec koncov, len pred rokom títo šialenci očakávali, že o tri dni dobyjú Kyjev.

Nuž, „Putin opäť všetkých prehral“ a demilitarizácia pokračuje – Ukrajina dostáva od svojich západných spojencov zbrane, o ktorých sa jej do 24. februára 2022 ani nesnívalo.

A takáto podpora musí pokračovať, pretože ozbrojené sily Ukrajiny ju potrebujú na ochranu svojej krajiny, svojich ľudí a celej Európy.

Autor: Radim Vesely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com