Slovensko

Zuzanu Čaputovú čaká cesta do Berlína: S kým sa prezidentka stretne a čo je témou schôdzky?

Prezidentka Zuzana Čaputová odcestuje v utorok (24. 1.) do Berlína, stretne sa s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec. Ozrejmil, že pôjde o ich druhé spoločné rokovanie od znovuzvolenia Steinmeiera do funkcie vo februári 2022.

Naposledy sa stretli v apríli minulého roka v Košiciach. “Témou ich utorkového rozhovoru v berlínskom paláci Bellevue budú bilaterálne vzťahy a spolupráca medzi oboma krajinami aj v kontexte 30. výročia nadviazania vzájomných diplomatických vzťahov,” ozrejmil Strižinec. Dodal, že prezident Steinmeier má zároveň otvoriť sériu debát o tom, ako môžu demokracie čeliť súčasným výzvam, na ktoré plánuje pravidelne pozývať osobnosti európskeho politického a spoločenského života. “Spolu s hlavami oboch štátov budú diskutovať aj viacerí novinári, intelektuáli a odborníci zo Slovenska a Nemecka,” dodal hovorca.

Popoludní si má prezidentka Čaputová v Berlíne prevziať Schwarzkopfovu európsku cenu. Strižinec ozrejmil, že Nadácia Schwarzkopf Mladá Európa ju udeľuje osobnostiam alebo inštitúciám vo verejnom živote, ktoré sú oddané mierovej, zjednotenej a udržateľnej Európe.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com