Ekonomika

Firma Genesis vyhlásila bankrot, súvisí to s krachom burzy kryptomien FTX

Firma Genesis obchodujúca s kryptomenami vyhlásila bankrot. Nedávno ju pritom americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) obvinila z nelegálneho predaja digitálnych aktív.

Genesis je súčasťou konglomerátu Digital Currency Group (DCG), v ktorom je viac ako 200 spoločností podnikajúcich v oblasti kryptomien. Informuje o tom portál bbc.com.

Od nového roka prepúšťali

Insolventnosť firmy Genesis súvisí s bankrotom burzy kryptomien FTX, ktorá skolabovala vlani v novembri za situácie, v ktorej bola obvinená zo sprenevery. Spoločnosť Genesis začiatkom januára oznámila, že prepúšťa 30 percent zamestnancov, čím počet jej pracovníkov klesol na 145.

„Tešíme sa na pokročenie v našom dialógu s DCG a poradcami našich veriteľov, keďže sa snažíme implementovať cestu k maximalizácii hodnoty a poskytnutiu najlepšej príležitosti pre naše podnikanie, aby sme sa vynorili v dobrej pozícii pre budúcnosť,“ uviedol vo vyhlásení dočasný generálny riaditeľ firmy Genesis Derar Islim.

Uškodil jej bankrot inej firmy

Spoločnosť Genesis ešte vlani v júni poškodil aj bankrot firmy Three Arrows Capital podnikajúcej v oblasti kryptomien. Spoločnosť Genesis uviedla, že firma Three Arrows jej dlhuje 1,2 miliardy dolárov. Three Arrows zbankrotovala v dôsledku májového kolapsu kryptomien Luna a TerraUSD.

(1 EUR = 1,0815 USD)

Zdroj: https://www.webnoviny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com