Slovensko

Imrecze si našiel pod autom GPS lokátor, svedčí proti špičkám Smeru a oligarchom

Bývalý riaditeľ finančnej správy a spolupracujúci obvinený František Imrecze si v bratislavskej Petržalke našiel pod autom pripevnený neznámy predmet. Podľa medializovaných informácií by malo ísť o sledovacie zariadenie. Bývalý šéf finančnej správy svedčí proti najvyššie postaveným politikom Smeru aj oligarchom.

Informáciu priniesol portál Aktuality.sk. Policajti okamžite začali preverovať, či ide o nástražný systém alebo lokalizačné zariadenie.

Podľa informácií Aktualít mal bývalý nominant Smeru magnetom pripevnený predmet pod autom na pomerne viditeľnom mieste. Malo ísť o GPS zariadenie na sledovanie polohy, pričom bolo oblepené páskou a jeho pripevnenie malo pôsobiť neprofesionálne.

Zariadenie malo byť spod vozidla odstránené krátko pred 15. hodinou. Nasledovať bude expertíza, na ktorej sa bude zisťovať, či išlo o atrapu, alebo skutočné lokalizačné zariadenie a na čo všetko slúžilo, informuje portál.

Pri zimnom štadióne v Petržalke zasahovalo množstvo policajtov a pyrotechnici.

Imrecze je obvinený z viacerých trestných činov, ktoré vyplynuli z akcie Mýtnik

Od 29. januára 2021, kedy bol zadržaný, čelí spolu s ďalšími siedmimi ľuďmi obvineniu za machinácie pri verejnom obstarávaní, prijímanie úplatku a podplácanie. Medzi obvinenými sú aj podnikatelia Jozef Brhel a Michal Suchoba. Ako organizovaná skupina mali podľa vyšetrovateľov medzi rokmi 2013 až 2018 spoločne manipulovať tendre na dodanie softvérových riešení pre Finančnú správu tak, aby ich vyhrala Allexis. Štátu mali spôsobiť škodu viac ako 65 miliónov eur.

Z výpovedí viacerých obvinených vyplynulo 16. júna 2021 obvinenie aj z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmov z trestnej činnosti, prijímania úplatku a účasti na machinácii pri verejnom obstarávaní. Z analýzy výpisov z účtov polícia zistila, že zhruba 20 miliónov z trestnej činnosti sa skupina šiestich obvinených následne snažila zlegalizovať rôznymi prevodmi cez rad firiem z Českej republiky, Malty a Cypru.

Už po Imreczeho prepustení z väzby bolo 4. augusta 2021 proti nemu začaté trestné stíhanie za prijímania úplatku. Spolu ním boli obvinení aj Michal Suchoba a známy podnikateľ Miroslav Výboh. Podľa polície sa rozdávali úplatky za pomoc pri zavedení projektu elektronickej registračnej pokladnice e-kasa.

Zdroj: https://spravy.pravda.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com