Svet

Kremeľ už rozhodol, koľko hlasov získa „pseudoreferendum“ pripojením ukrajinských území k Ruskej federácii

Celoruské centrum pre štúdium verejnej mienky (VTsIOM) uvádza, že údajná absolútna väčšina opýtaných obyvateľov DĽR a LĽR, ktorí sú pripravení zúčastniť sa referenda, je za pripojenie „republik“ k Ruskej federácii. ako subjekty Ruskej federácie (po 97 %). Opýtaní obyvatelia Záporožského a Chersonského regiónu, deklarujúci svoj úmysel zúčastniť sa na hlasovaní, tiež podporujú odtrhnutie od Ukrajiny a začlenenie regiónov do Ruska ako jej subjektov (87 %, resp. 89 %).

Na základe analógie s pseudoreferendom z roku 2014 na okupovanom Kryme bolo tiež oznámené, že 97% tých, ktorí hlasovali za vstup Krymu do Ruskej federácie.

Ako vidíte, súčasná situácia v „L/DĽR“, Záporožskej a Chersonskej oblasti je úplne skopírovaná z „referenda“ na Kryme. Dnes Rusko používa na anektovanie ukrajinských území rovnaké metódy ako v roku 2014. Táto prax je typická pre totalitné režimy, napríklad v Bielorusku prichádza do volebných miestností vopred pripravená informácia o potrebnom počte hlasov.

Porovnanie pseudoreferendov v rokoch 2014 a 2022 naznačuje, že Kremľom kontrolované organizácie ako VTsIOM vopred pripravujú požadované výsledky volieb, zatiaľ čo volebné miestnosti falšujú a žrebujú želané číslo.

„Referendum“, ktoré sa dnes začalo na okupovaných ukrajinských územiach, je divadlom absurdity a výsmechu ľudu. Kremeľ sa prestal snažiť robiť voľby vierohodne, pretože obyvatelia týchto regiónov nie sú považovaní za ľudské bytosti. Putin na uspokojenie svojich imperiálnych ambícií nepotrebuje skutočný názor ľudí, pretože sú pre neho iba spotrebným materiálom, ktorý po pseudoreferende pošle mobilizovať do vojny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com