Svet

Ruská mobilizácia má ďalší nechcený efekt, tvrdia Fíni: Takto si to Putin nepredstavoval!

Po oznámení Ruska o čiastočnej mobilizácii 300. 000 záložníkov z dôvodu vojny na Ukrajine zaznamenalo susedné Fínsko zvýšenú premávku na spoločných štátnych hraniciach. TASR informácie prevzala od agentúr DPA a Reuters.

Fínska pohraničná stráž vo štvrtok oznámila, že doprava z Ruska smerujúca k hraniciam na juhovýchode krajiny sa počas noci “zintenzívnila”. Situácia je však podľa oznámenia pod kontrolou a príslušníci stráže na deviatich vstupných stanovištiach sú pripravení.

Do Fínska prišlo v stredu 4824 ruských občanov, v rovnaký deň minulého týždňa ich bolo 3133, uviedol vedúci oddelenia medzinárodných záležitostí Fínskej pohraničnej stráže Matti Pitkäniitty. Zdôraznil, že stredajšie čísla boli nižšie než počas bežného víkendu.

Pohraničná stráž predtým poprela správy o 35-kilometrových zápchach na rusko-fínskych hraniciach, ktoré sa šírili na sociálnych sieťach. Príslušné videá boli nakrútené v minulosti a teraz sú vytrhávané z kontextu, vysvetlila.

Nórsko na svojom severe nárast prichádzajúcich Rusov nezaregistrovalo. “Žiadne zmeny,” povedal pre Reuters Sölve Solheim, vedúci sekcie operačnej imigračnej kontroly v regióne Finnmark.

Zdroj: https://www.cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com