Šport

Bratislava bude hostiť atraktívny duel účastníkov MS: V akcii Suárez, Cavani či Davies!

Dejiskom prípravného medzištátneho duelu medzi futbalovými výbermi Kanady a Uruguaja bude v utorok 27. septembra 2022 slovenská Bratislava.

Na svojom oficiálnom webe to potvrdili predstavitelia Canada Soccer. O štyri dni skôr Kanaďania absolvujú v neďalekej Viedni súboj proti výberu Kataru.

“Rokovania boli dosť náročné, pretože bolo potrebné zladiť záujmy dvoch národných zväzov a môžem povedať, že tie boli vysoké. Reprezentácia Uruguaja bude ubytovaná vo Viedni, v podstate do Bratislavy príde len na zápas. Výprava Kanady bude v jednom z bratislavských hotelov, trénovať bude v priestoroch MOL akadémie v Dunajskej Strede, ktorá splnila jej prísne požiadavky.“

„Prezradím, že Kanaďania boli nadšení z toho, čo v nej videli,“ povedal pre denník Šport majiteľ agentúry NR Sport Norbert Belecký. Rovnaká spoločnosť nedávno sprostredkovala pre TJ Partizán Domaniža modelovaný prípravný zápas vo Viedni proti ligovému výberu Kataru.

Stretnutie Kanada – Uruguaj sa na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne uskutoční v utorok 27.9. o 18.00 h, vstupenky na tento duel by sa v predaji mali objaviť v blízkej budúcnosti.

Ako referuje denník Šport, Kanaďania strávia na Slovensku spolu desať dní a ich tréningy sa budú konať za zavretými dverami. Mužský futbalový výber Kanady sa prebojoval na majstrovstvá sveta do Kataru, ktoré sa uskutočnia netradične v novembri a decembri. Na tomto fóre sa Kanada predstaví po dlhých 36 rokoch, prvýkrát od MS 1986.

Vo výbere “krajiny javorového listu” by nemali chýbať krídelník Alphonso Davies z Bayernu Mníchov, obranca Stephen Eustáquio z FC Porto či útočník Jonathan David z OSC Lille. Za uruguajskú reprezentáciu by v Bratislave mohli hrať Luis Suárez, Edinson Cavani, José Martín Cáceres, Darwin Núnez či Fernando Muslera.

Zdroj: https://www.cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com