Slovensko

Kočnera navrhli obžalovať pre kauzy Donovaly a Báč

Polícia navrhla obžalovať podnikateľa Mariana Kočnera v kauzách známych ako Donovaly a Báč. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk.

Podľa portálu navrhuje vyšetrovateľ Mariana Kočnera, Janu Šlachtovú a Petra Pechu v súvislosti s kauzou Donovaly obžalovať zo zločinu neodvedenia dane a poistného v prípade hotelov Šport a Residence. „Tie v rokoch 2010 a 2012 zmenili na papieri majiteľa hneď trikrát. Výsledkom transakcií boli vratky DPH za osem miliónov eur a rovnaká strata na strane štátu. Podľa podozrení polície pritom hotely celý čas ovládal Marian Kočner,” uviedli Aktuality.sk

Pokiaľ ide o golfový areál v obci Báč, podľa portálu spolu s Kočnerom a Pechom navrhli obžalovať zo zločinu poškodzovania veriteľa aj advokáta Jána F. Kočner v tomto prípade podľa Aktualít najskôr cez záložné právo ovládol firmu, ktorá vlastnila areál Welten, potom predal jej akcie a záložné právo previedol na schránkovú firmu, aby nakoniec po dražbe areál za zlomok skutočnej ceny kúpil.

Marian Kočner v súčasnosti stojí pred súdom pre úkladnú vraždu Jána Kuciaka a prípravu vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho. Medzičasom ho už právoplatne odsúdili v kauze zmenky televízie Markíza. Práve Ján Kuciak venoval Kočnerovi množstvo článkov. Jeden z najdôležitejších sa týkal miliónovej kauzy Donovaly.

Zdroj: https://spravy.pravda.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com