Slovensko

Korčok poprel fámy o zakladaní novej strany s Dzurindom

Fámy o vzniku nového politického subjektu cez víkend oživil poslanec a podpredseda Smeru Richard Takáč, ktorý vyhlásil, že SaS robí všetko pre to, aby predčasné voľby boli, pretože má obavy z novej strany expremiéra Dzurindu.

V kuloároch sa už niekoľko mesiacov hovorí o vzniku novej politickej strany, ktorej súčasťou by mohli byť viacerí známi politici.

Hovorí sa o expremiérovi Mikulášovi Dzurindovi, ktorý doviedol Slovensko do EÚ aj NATO, niekdajšom ministrovi financií Ivanovi Miklošovi, bývalej premiérke Ivete Radičovej aj súčasnom ministrovi zahraničia Ivanovi Korčokovi (nominant SaS).

Vznik novej stredopravej strany zatiaľ nikto oficiálne nepotvrdil, no minimálne Korčok dnes jasne odmietol, že by zakladal nový projekt.

„Keďže sa v špekuláciách okolo možného vzniku novej strany spomína aj moje meno, chcel by som sa k tomu vyjadriť celkom jasne: Žiadnu novú stranu nezakladám a ak nejaký nový projekt vzniká, nie som jeho súčasťou,“ napísal na Facebooku šéf slovenskej diplomacie.

Korčok tvrdí, že podľa prieskumov až 67 percent občanov je nespokojných so stavom demokracie, venovať sa preto podľa neho treba radšej tomu, „že ľudia na Slovensku sa čoraz viac utiekajú k populistom, a bohužiaľ aj extrémistom“.

Fámy Smeru?

Fámy o vzniku nového politického subjektu cez víkend oživil poslanec a podpredseda Smeru Richard Takáč. V televízii TA3 vyhlásil, že SaS robí všetko pre to, aby predčasné voľby boli, pretože má obavy z novej strany expremiéra Dzurindu.

„Má obdobné programové ciele a bude orientovaná tak ako strana SaS,“ povedal Takáč. Poslanec SaS Juraj Krúpa to označil za typické fámy Smeru. „Tieto isté informácie sa šírili v roku 2020 pred voľbami, že Mikuláš Dzurinda zvažoval návrat, ale nikde nie je žiadna podložená informácia,“ upozornil.

O novej strane, ktorej súčasťou by mohli byť Dzurinda aj Korčok, hovorila v rozhovore pre Aktuality.sk aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com