Kultúra

Alkoholizmus známej herečky mnohých prekvapil, nie je však jediná: Aj tieto celebrity verejne priznali problémy so závislosťou, čo im otvorilo oči?

Niekedy si sláva vyžiada svoju daň a životné tempo s neustálou pozornosťou privedú človeka k zlým riešeniam. Viete, ktoré hviezdy otvorene prehovorili o boji so závislosťou na alkohole alebo drogách?

Mená ako Charlie Sheen či Johnny Depp sa s návykovými látkami spájajú už dlhodobo, no o problémoch niektorých hviezd tušil len málokto. Naposledy šokovala priznaním o boji so závislosťou aj herečka Hayden Panettiere, ktorá v minulosti tvorila pár s Vladimirom Kličkom.

Bradley Cooper

Herec vo filme zrodila sa hviezda tak trochu rozrozprával aj vlastný životný príbeh. S hlavným hrdinom mal spoločnú závislosť na alkohole. S pitím prestal, keď mal 29 rokov, pretože si uvedomil, že keby pokračoval, sabotoval by celý svoj život.

Lana Del Rey

Speváčka začala nadmerne piť ešte ako tínedžerka a v niekoľkých rozhovoroch priznala, že sama popíjala už v čase, keď mala len 14 rokov. Alkohol pila každý deň a rodičia ju napokon poslali do internátnej školy. V centre na liečbu závislosti sa ocitla až o štyri roky neskôr.

Zac Efron

Herec nastúpil na odvykačku v roku 2013 s priznaním, že pil naozaj priveľa. Neskôr hovoril o tom, že sa stal hviezdou Hollywoodu, keď mal len 20 rokov a všetko sa naňho akosi zosypalo. Začal navštevovať aj terapeuta a sedenia Anonymných alkoholikov. Trvalo tri roky, kým začal mať predstavu o novej štruktúre svojho života.

Eminem

Eminem, vlastným menom Marshall Mathers, takmer zomrel na predávkovanie drogou metadón v roku 2007. Neskôr nastúpil na odvykačku a v apríli 2022 oslávil 14 rokov, čo je triezvy.

Kristin Davis

Aj Kristis Davis je abstinujúcou alkoholičkou. Herečka sa tým nikdy netajila, no množstvo ľudí to o nej nevie, keďže svoj boj nad alkoholom vyhrala skôr, než sa preslávila.

Robert Downey Jr.

Narozdiel od hviezd, ktoré šokovali priznaním o alkoholizme, Robert Downey Jr. zvádzal tento boj pred očami verejnosti. Koncom 90-tych rokov bol niekoľkokrát zadržaný políciou kvôli drogám, až skončil v zariadení pre liečbu závislosti. Odvtedy je triezvy a tvrdí, že je náročnejšie vydržať, keď sa dostanete von, nie prestať. Uvedomuje si, že veľa ľudí tento boj nezvládne. Obľúbenému hercovi sa to však podarilo.

Jada Pinkett Smith

Síce menej vážny, no stále problém s alkoholom, mala aj Jada Pinkett Smith. Včas si však uvedomila, že niečo nie je v poriadku, keď na sebe odpozorovala, že bežne doma na gauči vypije sama dve fľaše vína.

Daniel Radcliffe

K problémom s alkoholom sa priznal aj obľúbený herec, ktorý stvárňuje postavu čarodejníka Harryho Pottera. Problémy s alkoholom mal práve po natočení ságy, kedy nevedel, akým smerom sa bude ďalej uberať jeho život. Na svojej úlohe pracoval dlhé roky, a tak vo svete bez Harryho Pottera nevedel fungovať.

Demi Lovato

Speváčka o svojom boji so závislosťou otvorene hovorí už niekoľko rokov a jej príbeh patrí medzi najznámejšie potom, ako ju našli predávkovanú u seba doma a bojovala o život. Demi tvrdí, že boj so závislosťou je beh na dlhé trate a musí na sebe neustále pracovať, aby dokázala tomuto problému čeliť.

Ben Affleck

Benove problémy s alkoholom nie sú žiadnou novinkou ani tajomstvom. Herec bojoval so závislosťou dlhé roky – na odvykačku sa prvýkrát dostal v roku 2001 a potom až do roku 2017 na sebe pracoval, aby vydržal byť triezvy. V tom čase napísal na svojom Facebooku, že nad alkoholom zvíťazil, no vie, že tento problém len tak nezmizne. chcel sa sústrediť na seba a byť čo najlepším otcom. Napokon ho však jeho bývalá manželka Jennifer Garner o rok neskôr odviedla opäť na odvykačku.

Teraz sa zdá, že Ben Affleck prežíva jedno z najspokojnejších životných období po boku svojej starej lásky Jennifer Lopez.

Zdroj: https://diva.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com