Svet

Zločiny Ruskej federácie na Ukrajine

V noci z 22. na 23. júna ruskí útočníci ostreľovali Dnepropetrovskú oblasť, sú tam zranení. Nepriateľ zasiahol oblasť Krivoj Rog 6-krát. Zákerne zasiahol obytné štvrte. V Apostolove boli zranení dvaja ľudia. Boli hospitalizovaní. Dochádza k deštrukcii bývania. Mesto je čiastočne bez elektriny a vody. Kazetová munícia zostala po ostreľovaní na uliciach a na dvoroch. K dnešnému dňu už bolo objavených 16 kazetových prvkov. Záchranári s následkami nedávneho nepriateľského raketového útoku na ropný sklad v Novomoskovskom okrese zápasili 108 hodín. Ruské rakety si vyžiadali životy 3 ľudí, 14 bolo popálených a zranených, 8 z nich ležalo v nemocnici.

V Severodonecku útočníci zasiahli územie tehelne, sklolaminátu, ako aj továrne na neštandardné chemické zariadenia. Budova kontrolného bodu II “Azot” bola poškodená. Lisičansk bol niekoľkokrát ostreľovaný. Skazu zaznamenali v jednej z mestských škôl. Počas dňa – traja zranení, ktorí boli hospitalizovaní v nemocniciach Kramatorsk a Pavlograd. Predvčerom neskoro večer našli telo muža bez známok života s poraneniami získanými pri ostreľovaní. Nová deštrukcia v Novoivanovce – 8 domov, Gorny – 8, Zolotoy – 9. Okrem toho v noci ruská armáda podnikla letecké útoky na Verchnekamenec, Severodoneck a Sirotin, letecké raketové útoky na Gorny.

Za posledný deň bolo v Charkovskej oblasti 7 zranených vrátane dvoch detí. V Charkove včera okolo 23:00 ostreľovali priemyselnú štvrť, horeli sklady. Spočiatku sa nikomu nič nestalo. V noci útočníci opäť strieľali na Dergachi a kancelárska budova bola čiastočne zničená. V noci Rusi strieľali na dedinu Pečenegy, poškodil sa súkromný podnik a vypukol požiar. Ostreľovanie pokračovalo aj ráno. Zničené súkromné ​​domy. Podľa predbežných údajov bolo zranených 7 civilistov, z toho 2 deti, informácie sa aktualizujú.

Ruská armáda dnes opäť ostreľovala oblasť Sumy. Po obede nepriateľ vypustil dron, ktorý zhodil výbušniny na územie Krasnopolskej komunity. Nie sú žiadne obete ani ničenie. Večer z územia Ruskej federácie nepriateľ z „Gradova“ ostreľoval komunitu Yunakovskaja, 30 príletov. Použili zakázanú zbraň – fosforové náboje. Dieťa sa zranilo a previezli ho do nemocnice. Poškodená bola aj obchodná budova. Po 20. hodine začali Rusi mínometnú paľbu na komunitu Seredino-Budskaya. Asi 20 výbuchov. Informácie o obetiach a zničení sa spresňujú. Aj v regióne Sumy v okrese Akhtyrsky vybuchlo policajné auto na mini počas hliadkovania na území, dvaja zamestnanci boli zranení. Neskôr sa na mieste, kde pracovali bomboví experti a vyšetrovatelia, ozval druhý výbuch. V dôsledku toho sa zranilo ďalších päť. Jedna osoba zomrela na mieste.

Na fotografii nižšie následky nepriateľského ostreľovania Orekhov v Záporožskej oblasti. Včera nepriateľ niekoľko hodín ostreľoval civilnú infraštruktúru osady. Zničené boli domy, cesty, elektrické vedenia a rozvody plynu.

Na Nikolajev a Odeskú oblasť dnes opäť zaútočili ruské rakety. Mykolajiva zasiahli tri pozemné riadené strely z okupovaného územia Chersonskej oblasti. K zásahu došlo v priemyselnej a sociálnej infraštruktúre mesta. Jedna osoba je zranená. Podrobnosti sa upresňujú.

Počas ruskej agresie na Ukrajine utrpelo viac ako 917 detí. Od rána 23. júna 2022 sa oficiálny počet detských obetí za deň nezmenil – 324. Zvýšil sa počet zranených – 593. Najviac utrpeli deti v Doneckej oblasti – 308, Charkov – 175, Kyjev – 116, Černihiv – 68, Lugansk – 54, Cherson – 52, Mykolajiv – 48, Záporožie – 31, Sumy – 17. V dôsledku bombardovania a ostreľovania ozbrojenými silami Ruskej federácie bolo poškodených 2056 vzdelávacích inštitúcií. Z nich bolo 212 úplne zničených.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com