Slovensko

Riešenie problémov menšín ovplyvňuje kvalitu života nás všetkých, tvrdí Čaputová

Riešenie problémov menšín ovplyvňuje kvalitu života nás všetkých. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to v utorok uviedla po pravidelnom stretnutí so zástupcami menšín žijúcimi na Slovensku.

„To, či vytvárame podmienky na dôstojný život, ekonomické uplatnenie či kultúrny rozvoj každého človeka predsa nemožno oddeliť od snahy o rovnomerný sociálny rozvoj celého Slovenska,“ zdôraznila s tým, že hovorili o ekologickej katastrofe na rieke Slaná na Gemeri, problémoch s oneskoreným financovaním kultúry menšín či o nejasnostiach v súvislosti s prípravou menšinovej legislatívy.

Tiež podľa jej slov diskutovali o sociálnom prepade v marginalizovaných komunitách, nízkych plánovaných zdrojoch z eurofondov na programy rozvoja infraštruktúry v znevýhodnených regiónoch či výzvach pri začleňovaní ukrajinských detí utekajúcich pred vojnou v školách.

„Som presvedčená, že problémy, o ktorých sme hovorili, treba riešiť a otvorím ich aj pri stretnutiach s členmi vlády a zohľadním ich pri mojich cestách do regiónov,“ podotkla prezidentka na sociálnej sieti.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com