Šport

Spoluhráči odišli, on však zostáva v Rusku: Poliaci ho vyradili z reprezentácie!

Poľská futbalová federácia vyradila z reprezentácie Macieja Rybusa (32) a nepočíta s ním do nominácie na tohtoročné majstrovstvá sveta.

Rázny krok prišiel po tom, čo sa tridsaťdvaročný obranca rozhodol zotrvať v Rusku a prestúpiť do Spartaka Moskva. Rybus, ktorý odohral v národnom mužstve 66 zápasov, strávil uplynulých päť sezón v Lokomotive Moskva a k mestskému rivalovi prišiel ako voľný hráč.

Rybus sa rozhodol zotrvať v Rusku, no jeho reprezentačný spoluhráči z krajiny odišli. Grzegorz Krychowiak zamieril v marci z Krasnodaru na hosťovanie do AEK Atény a Sebastian Szymanski je na odchode z Dinama Moskva.

“Tréner národného tímu Czeslaw Michniewicz hovoril s Maciejom Rybusom, ktorý zostal v Poľsku po konci tréningového kempu.”

“Tréner hráča informoval, že kvôli jeho súčasnej klubovej situácii, ho nepovolá do septembrového tréningového kempu a nebude s ním počítať v tíme, ktorý pôjde na MS do Kataru,” uvádza sa vo vyhlásení federácie.

Poľsko po ruskej invázii na Ukrajinu odmietlo hrať zápasy baráže o MS v Katare proti krajine a FIFA ju následne úplne vyradila z kvalifikácie. Poliaci sa na šampionáte predstavia v C-skupine spolu s Mexikom, Saudskou Arábiou a Argentínou. Informovala agentúra DPA.

Zdroj: https://www.cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com