Slovensko

Čaputová telefonovala s portugalským prezidentom: Pozval ju na návštevu! O čom sa rozprávali?

Prezidentka Zuzana Čaputová telefonovala s portugalským prezidentom Marcelom Rebelom de Sousom. Rozprávali sa o viacerých témach, pozval ju tiež na návštevu do Portugalska. Čaputová o tom informuje na sociálnej sieti.

Hlavy štátu sa rozprávali o energetickej kríze a o dosahoch, ktoré má vojna na Ukrajine na dodávky a ceny energií do Európy. Rebel de Sousa prejavil záujem o intenzívnejšiu výmenu skúseností medzi Slovenskom a Portugalskom s využívaním obnoviteľných zdrojov energie. Prezident podľa Čaputovej potvrdil ochotu podporiť Slovensko v otázke diverzifikácie dodávok plynu.

“Zároveň sme hovorili aj o kandidátskom štatúte Ukrajiny, keďže Portugalsko bolo v tejto otázke považované za skeptickejšiu krajinu,” povedala prezidentka. Zároveň Rebelovi de Sousovi vysvetlila pozíciu Slovenska. Udelenie kandidátskeho štatútu pre Ukrajinu na tohtotýždňovom samite Európskej únie môže podľa Čaputovej znamenať dôležitý krok nielen pre Ukrajincov, ale aj celú Európu a dlhodobú bezpečnosť a stabilitu.

Zdroj: https://www.cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com