Slovensko

Premiér prijal odchádzajúcu veľvyslankyňu USA, ocenil vynikajúcu spoluprácu

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) v piatok prijal odchádzajúcu veľvyslankyňu USA na Slovensku Bridget Brinkovú. Na stretnutí ocenil vynikajúcu spoluprácu či už v oblasti bilaterálnych vzťahov medzi krajinami i v transatlantickom priestore. Zároveň zaželal Brinkovej veľa úspechov v novom pôsobisku na Ukrajine.

Veľvyslankyni premiér poďakoval za silné spojenectvo v rámci Severoatlantickej aliancie, ako aj poskytnutie systému protivzdušnej obrany Patriot. „Týmto krokom došlo k posilneniu obrany Slovenska v čase, keď Ukrajinu, nášho východného suseda, napadlo Rusko,“ zdôraznil.

Na stretnutí pripomenul, že už minulý rok spolu s veľvyslankyňou USA hovorili o nevyhnutnosti chrániť demokratické hodnoty proti akýmkoľvek pokusom zahraničných aktérov o ich narúšanie či spochybňovanie, ktorú ruská agresia voči Ukrajine výrazne znásobila.

Brinková čoskoro zaujme post veľvyslankyne USA na Ukrajine. Heger jej zaželal veľa úspechov. „Za Slovensko chcem zopakovať, že budeme aj naďalej dostupnými prostriedkami pomáhať Ukrajine v boji, ktorý vedie za zachovanie svojej suverenity a územnej celistvosti, a spolu s našimi partnermi v Európskej únii a NATO budeme spolupracovať na rýchlom ukončení bojov a nastolení mieru na Ukrajine, aby sa čo najskôr mohla začať jej obnova,“ dodal predseda vlády.

Zdroj: https://spravy.pravda.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com