Názory

Rusko je sponzorom terorizmu. Rezolúcia bola zaregistrovaná v USA

Spojené štáty preukazujú dôslednosť pri podpore Ukrajiny a jednote s európskymi partnermi.

Americkí senátori – demokrat Richard Blumenthal a republikán Lindsey Graham – zaregistrovali rezolúciu uznávajúcu Rusko ako štátneho sponzora terorizmu.

V dokumente sa uvádza, že Senát považuje kroky Ruskej federácie pod vedením Putina za teroristické činy a vyzýva ministra zahraničných vecí USA, aby uznal Rusko ako štát sponzorujúci terorizmus.

„Putin je terorista a Putinovo Rusko je jednou z najničivejších síl na planéte,“ povedal Graham. “Putinovo Rusko si túto definíciu zaslúži.”

Toto uznesenie podľa senátora vysiela Ukrajine silný signál, že Spojené štáty akceptujú, že Putin vedie krajinu, ktorá je sponzorom terorizmu na štátnej úrovni.

“Ruskému ľudu tiež dávame jasne najavo, že bojujeme proti Putinovi, a pokiaľ je to váš vodca, ktorý sa zapojí do takýchto aktivít, budete izolovaní na svetovej scéne,” uviedol Graham.

„Otrasná neľudskosť Ruska – vrátane barbarských zverstiev a vojnových zločinov – plne ospravedlňuje jeho označenie za štátneho sponzora terorizmu. Toto uznesenie zavádza prísnejšie sankcie a uznáva Rusko ako skutočného vyvrheľa medzi štátmi,“ povedal senátor Blumenthal.

Rezolúcia uvádza niekoľko dôvodov, prečo Rusku priznať štatút sponzora terorizmu.

Rusko tak na pokyn Putina vykonáva činy medzinárodného terorizmu proti politickým oponentom a iným krajinám.

Ruská federácia od roku 2014 podporuje separatistov zapojených do násilností proti ukrajinským civilistom na Donbase.

Na príkaz svojho prezidenta Rusko pokračuje v páchaní vojnových zločinov, nariaďuje a dáva povolenie na útoky na mierové centrá v Čečensku, Gruzínsku, Sýrii a na Ukrajine, čo viedlo k veľkému počtu civilných obetí.

Označenie štátneho sponzora terorizmu umožňuje uvaliť na krajinu ďalšie kategórie sankcií vrátane obmedzení zahraničnej pomoci USA, zákazu vývozu a predaja obranných produktov, určitých kontrol vývozu tovaru s dvojakým použitím a finančných obmedzení. a iné obmedzenia.

„Také uznanie majú len štyri krajiny: Kuba, Sýria, Irán a Severná Kórea. Snažíme sa do tohto zoznamu zahrnúť Rusko. Toto je spoločnosť, s ktorou sa treba spojiť. Toto sú totalitné režimy a nerobia dobro,“ povedal senátor Graham.

„Ak Kongres USA pridá k legislatíve o dodatočnej podpore Ukrajiny uznanie Ruska ako štátneho sponzora terorizmu, bol by to najsilnejší signál, že Putin už nie je považovaný za legitímneho vodcu Ruska,“ dodáva Graham.

„Putin je zbabelec. Bojuje proti civilnému obyvateľstvu a vo vojne ich používa ako zbrane. Preto sa domnievam, že Ruská federácia by mala byť na zozname štátov sponzorovaných teroristami a dúfam, že sa tak stane, “uviedla Nancy Pelosiová, kandidátka Snemovne reprezentantov.

Pripomenula, že „vodca jadrového štátu, ktorý napadne inú krajinu, vyhráža sa použitím taktických jadrových zbraní, nabáda svoju armádu, aby konala násilne.

“Tieto násilné činy presahujú civilizované ľudské správanie,” povedal predseda Snemovne reprezentantov USA s tým, že je dôležité zaradiť Ruskú federáciu do zoznamu štátnych sponzorov terorizmu a “toto bude najúčinnejšia odpoveď.” k zverstvám a invázii na Ukrajinu“.

Nuž – očarujúci koniec Fuhrera tretieho tisícročia – podimperátora z Kremľa. Po tom, čo sa dostal k moci na základe hesiel „zdvihnúť Rusko z kolien“, priviesť ho na koniec svojej vlády a postaviť ho na úroveň Sýrie, Iránu a Severnej Kórey.

Mať takmer polovicu svetového bohatstva zemského vnútrozemia – uvrhnúť krajinu do chudoby a skazy, k tomu všetkému – hodiť svojich vojakov do mlynčeka na mäso vojny, hádajúcich sa susedných národov.

Vojna, ktorú nikto nechce. Nikto – okrem vychýreného trpaslíka z Kremľa, ktorý si sám seba predstavuje cisára.

Ale v skutočnosti to priviedlo krajinu z demokratickej spoločnosti, ktorá mala na začiatku 90. rokov minulého storočia všetky šance stať sa úspešným demokratickým štátom, do krajiny, ktorú civilizovaný svet na začiatku tohto storočia vnímal ako „jednu z najničivejšie sily na planéte.”

Trvalo mu to len dve desaťročia.

Civilizovaný svet si čoraz viac uvedomuje podstatu súčasného vládcu Kremľa. Ako sa bude Rusko vyvíjať, závisí od jeho predka z obyvateľstva Ruskej federácie.

Európa, rovnako ako celá civilizovaná spoločnosť, sa rozhodla – podporovať Ukrajinu. Toto je cesta k mieru na kontinente, k mieru na celom svete.

Autor: Jozef Kováč

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com