Svet

Muž v Texase zajal rukojemníkov, žiadal prepustenie svojej sestry odsúdenej za terorizmus

Polícii sa podarilo páchateľa zneškodniť.

Rukojemnícka dráma sa v sobotu odohrala v americkom štáte Texas. Úrady oznámili, že muž zadržiava rukojemníkov v synagóge a žiada prepustenie svojej údajnej sestry, usvedčenej teroristky. Podozrivý zajal rabína a niekoľko ďalších ľudí. Informovala o tom polícia a miestne médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Polícii sa podarilo zasiahnuť a muža zneškodniť. Rukojemníkov bez ujmy na zdraví zachránil zásahový tím, oznámil v sobotu večer miestneho času policajný šéf. Správu priniesla v nedeľu tlačová agentúra AFP.

„Tím určený na záchranu rukojemníkov vtrhol do synagógy,“ povedal na tlačovej konferencii Michael Miller, policajný šéf v texaskom meste Colleyville, kde sa prípad stal. „Podozrivý je mŕtvy,“ dodal Miller.

Guvernér Texasu Greg Abbott na Twitteri napísal, že rukojemnícka dráma trvala takmer 12 hodín. „Modlitby boli vypočuté. Všetci rukojemníci sú živí a zdraví,“ doplnil.

Abbottov tvít nasledoval po hlasných zvukoch, ktoré vychádzali zo synagógy a zneli ako streľba, uviedla agentúra AP.

Odsúdená na 86 rokov

Podľa úradov muž, ktorý zadržiaval rukojemníkov, žiadal prepustenie pakistanskej neurologičky, usvedčenej teroristky Áfíje Siddíkíovej, ktorá sa nachádza v neďalekej väznici Federálneho zdravotného centra (FMC), v meste Fort Worth.

Siddíkíová, bývalá pakistanská vedkyňa, bola v roku 2010 newyorským súdom odsúdená na 86 rokov väzenia za pokus o vraždu amerických vojakov v Afganistane. Tento mimoriadne medializovaný prípad vyvolal v Pakistan hnev.

Televízia ABC News s odvolaním sa na nekonkretizovaný zdroj uviedla, že podozrivý zajal v synagóge rabína a troch ďalších rukojemníkov. Muž tvrdil, že je ozbrojený a na neznámych miestach uložil bomby.

Polícia s mužom v synagóge dlho vyjednávala a ten následne prepustil jedného rukojemníka. Podľa ABC News bol muž údajne bratom Siddíkíovej, ktorú americké bulvárne médiá prezývajú Lady Káida.

O prebiehajúcej rukojemníckej situácii v Colleyville, približne 40 kilometrov západne od Dallasu, bol na začiatku drámy poinformovaný aj americký prezident Joe Biden.

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com