Ekonomika

Skupina MOL získa viac ako 400 čerpacích staníc v Poľsku, môže dosiahnuť tretiu pozíciu na trhu predaja motorových palív

Skupina MOL vstupuje do Poľska prostredníctvom akvizície 417 čerpacích staníc Lotos s celoštátnym pokrytím v hodnote 610 mil. USD.

V rámci transakcie zároveň PKN Orlen kupuje 185 čerpacích staníc z maďarského a slovenského portfólia skupiny za 259 mil. USD. Transakcia je podmienená súhlasom Európskej komisie na dokončenie fúzie PKN Orlen so spoločnosťou Lotos.

Ako ďalej informuje skupina MOL, získaním viac ako 400 čerpacích staníc v Poľsku môže dosiahnuť tretiu pozíciu na lokálnom trhu maloobchodného predaja motorových palív. Touto akvizíciou zároveň vstupuje so svojím segmentom služieb zákazníkom v poradí do desiatej krajiny. Počet čerpacích staníc v portfóliu dosiahne 2 390.

„Pre spoločnosť MOL je táto transakcia významným krokom na ceste strategickej transformácie, ktorú sme spustili v roku 2016 a v minulom roku sme ju urýchlili aktualizáciou. Akvizícia aktív ACG v Azerbajdžane, výstavba nového závodu na výrobu polyolov v Maďarsku a náš vstup do Poľska sú dôležitými míľnikmi na ceste k dosiahnutiu našich cieľov. Touto akvizíciou získame prístup do najväčšej ekonomiky v strednej a východnej Európe, ako aj možnosť osloviť našimi výrobkami a službami takmer 40 miliónov potenciálnych zákazníkov,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ skupiny MOL Zsolt Hernádi.

Skupina MOL je medzinárodná integrovaná ropná, plynárenská, petrochemická a maloobchodná spoločnosť so sídlom v Budapešti v Maďarsku. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách a zamestnáva asi 25 000 pracovníkov. Prevádzkuje tri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku a vlastní sieť čerpacích staníc v krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Zdroj: https://www.webnoviny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com