Názory

Migračná kríza: Čí je to «rukopis»?

Nedávne udalosti na poľsko-bieloruskej hranici jasne ukázali, že Bielorusko by samo nedokázalo zvládnuť masový prílev migrantov.

Preto poľský premiér Mateusz Morawiecki už vyhlásil, že Rusko je zapojené do súčasnej migračnej krízy.

Súčasné udalosti na poľsko-bieloruskej hranici sú teda podľa neho súčasťou politiky Ruska, ktoré “riadi” kroky bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Nemožno s ním nesúhlasiť, pretože v poslednom čase okrem tradičných trás migrantov do Minska z Iraku prichádzali aj “utečenci” zo Sýrie, čo sa jednoducho nezaobišlo bez koordinácie s B. Asadom a Afganistanom, teda Talibanom, a následne Kremľom.

Samotné udalosti navyše až príliš jasne pripomínajú rok 2015, keď bol prúd migrantov zo Sýrie organizovaný do Európy v réžii ruských bezpečnostných služieb s príslušnou informačnou podporou Kremľom kontrolovaných médií.

Presne to vidíme teraz, a “rukopis” je úplne identický, teraz sa v ruských médiách masovo publikujú fotografie a videá “trpiacich” žien a detí, ktoré, a to treba pochopiť, boli zámerne dopravené do Bieloruska, zrejme práve na tieto účely.

Čo ďalej? Ak sa riadime skúsenosťami z okupácie ukrajinského polostrova Krym Moskvou a rusko-ukrajinskej vojny na východe Ukrajiny, najpravdepodobnejším scenárom je vyprovokovať obete akýmikoľvek prostriedkami.

Na mieste ich smrti sa “šťastnou zhodou okolností” zrazu objavia ruskí propagandisti, ktorí z toho určite obvinia Poľsko a celý Západ.

Prinajmenšom sa tak stalo na východnej Ukrajine a vzhľadom na “rukopis” ruských špeciálnych služieb o takomto vývoji niet pochýb.

Autor: Jozef Kováč

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com