Šport, Svet

Kráľ padol! Joshua prišiel o opasky, Ukrajina má po Kličkovcoch nového hrdinu

Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk zdolal favorizovaného Anthonyho Joshuu na futbalovom štadióne Tottenhamu v Londýne po 12 kolách na body.

Britovi pripravil pred 67-tisíc divákmi len druhú prehru v 26. zápase v profesionálnom ringu (v roku 2019 padol s Američanom Andym Ruizom, neskôr ho pokoril, pozn.) a vzal mu opasky majstra sveta ťažkej váhy organizácií WBA, WBO, IBF a IBO.

Tridsaťštyriročný Ukrajinec zostáva nezdolaný, bilanciu výhier si vylepšil na 19. V ťažkej váhe boxoval po tretíkrát, predtým kraľoval v krížovej hmotnostnej kategórii. Pred troma rokmi v nej získal tituly všetkých štyroch veľkých organizácií.

“Duel mal scenár, aký som si predstavoval. Chvíľami ma Anthony tlačil, ale nebolo to nič extra. Mojím cieľom nebolo knokautovať ho.

Na tento zápas som sa tvrdo pripravoval od januára, dlho som nevidel rodinu. Domov sa vrátim šťastný a teším sa na ňu,” uviedol Ukrajinec po zápase.

Usyk napodobnil svojich slávnych krajanov, niekdajších šampiónov bratov Vladimira a Vitalija Kličkovcov.

Jeho o tri roky mladší súper súper ho podľa zmluvy môže vyzvať v odvete, no plánovaný súboj Joshua – Tyson Fury sa odkladá.

Druhého menovaného, držiteľa opasku WBC, čaká 9. októbra tretí duel s Deontayom Wilderom.

Zdroj: https://sport.pravda.sk/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com